HC Energie Karlovy Vary

Karlovarské hokejbalistky se chystají na dva vrcholy sezony

Přestože v Karlových Varech zatím žádný ženský hokejbalový tým neexistuje, má lázeňské město pravidelně na národním šampionátu i na mistrovstvích světa v této progresivní disciplíně své zastoupení. A to díky několika místním hokejistkám, které si letní přípravu zpestřují právě hokejem na suchu. Letos se na české mistrovství vydává hned trojice hráček HC Energie (na snímku zleva Kateřina Slavíková, Kateřina Bogliová a Jana Fričová). Představí se pod hlavičkou CSKA Karlovy Vary v Plzni, která setkání nejlepších hokejbalistek hostí. „Náš tým budou tvořit vedle tří Varaček také holky posbírané po celé republice. Proto poslední měsíc do Plzně jezdíme každé pondělí na tréninky, abychom se trochu sehrály. S varskými holkami jinak trénujeme skoro každý den po práci v Bohaticích s kluky z týmu CSKA,“ líčí trojnásobná česká šampionka Jana Fričová, která patří k dlouholetým oporám hokejistek HC Energie.
Mistrovství České republiky se v Plzni koná 11. a 12. června, jedná se už o pátý národní šampionát v tomto sportu. Hrát se bude ve stejné hale, která před dvěma lety hostila i mistrovství světa. Na něm čeští muži slavili historické zlato, děvčata i se dvěma Karlovaračkami v sestavě získala pro domácí výběr bronz. Vedle Jany Fričové se tenkrát radovala také Kateřina Bogliová. Letos se na českém mistrovství představí rovněž Kateřina Slavíková.

Vedle hokejbalových tréninků si karlovarská děvčata svůj volný čas zpestřují i dalšími aktivitami, které je udržují v ideální kondici. „Snažím se mezi tréninky a práci vkládat ještě inline brusle nebo třeba plavání. Chci prostě trénovat co nejvíce, protože konkurence je každým rokem větší a přibývá čím dál více mladých běhavějších hráček,“ říká Jana Fričová.

Pokud se zkušená hráčka probojuje do závěrečné nominace, čeká ji hned od 19. června mistrovství světa v Bratislavě. Na šampionát na Slovensku je přihlášeno devět týmů, které se utkají ve třech tříčlenných skupinách. Na turnaji se poprvé představí i výběry z Maďarska a Velké Británie. „Sice jsou to nováčci, ale člověk vůbec nemůže tušit, co od nich čekat. Těžké to bude také v tom, že se mistrovství světa hraje jen jednou za dva roky. Týmy tak mohou udělat od posledního setkání velký pokrok,“ nepodceňuje žádného soupeře.

Jako správná bojovnice ale nepochybuje ani o síle českého národního týmu. „Snad se nám podaří do konečné nominace na šampionát probojovat a všem ukážeme, jak se to v České republice hraje. Jenom doufám, že vydrží zdraví a nebudu dohrávat se zlomenou nohou jako před dvěma lety v Plzni,“ vzpomíná už s úsměvem na nepříjemné zranění z posledního mistrovství. I s ním ale dokázala s vypětím všech sil vybojovat přímo na ploše světový bronz.