Karlovy Vary hostí třetí ročník Memoriálu Václava Šinágla

Karlovarská aréna hostí již potřetí dorostenecký turnaj pojmenovaný po Václavu Šináglovi. Klání čtyř týmů se kromě domácí Energie zúčastní také Třinec a Jihlava, obhájit loňské prvenství se pokusí německý Mannheim. Utkání se odehrají v pátek 21.12. a v sobotu 22.12. na obou ledových plochách. Vstup na všechny zápasy je zdarma.

Základní část

• Každý tým sehraje v základní části celkem 6 miniutkání systémem 2x „každý s každým“.
  • Vždy 2 miniutkání se stejným soupeřem po sobě.
  • Každé miniutkání v délce 20 minut čistého času.
  • Úprava ledu po každých 20ti odehraných minutách.
  • Za vítězství 2 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů.
  • Tresty v normální délce (2 min., 5 min., 10 min., atp.).
  • V případě vyloučení hráče do konce utkání (osobní trest či trest ve hře) v průběhu prvního miniutkání, nesmí tento hráč nastoupit ve druhém miniutkání se stejným soupeřem.
  • V tabulce základní části bude bodově ohodnoceno každé miniutkání zvlášť.

Finálová část

• Družstva na 1. a 4. místě a družstva na 2. a 3. místě po základní části ve skupině proti sobě sehrají semifinále. Následně se uskuteční závěrečná utkání o celkové umístění v turnaji.
  • Hrací doba 3x20 minut čistého času a v případě nerozhodného stavu po 60-ti minutách s OT 3-3 (max. 5 minut), případně se samostatnými nájezdy (5 samostatných nájezdů, následně po jednom samostatném nájezdu do rozhodnutí – dle pravidel LH).
  • Tresty v normální délce (2 min., 5 min., 10 min., atp.)