Karlovy Vary podlehly průkopníkům sledge hokeje

K a r l o v y  V a r y - Historicky nejstarší tuzemský sledgehokejový tým HAMÉ Sedící Medvědi vyjel na víkendové utkání České sledge hokejové ligy napříč republikou k naopak nejmladšímu z fungujících týmů – Sportovnímu klubu vozíčkářů Sharks Nowaco Karlovy Vary. O den později sehráli Karlovarští svůj zápas i s olomouckými Kohouty.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Hamé Sedící Medvědi Zlín 1:15 (1:1, 0:5, 0:9)

V první třetině Žraloci nevídaně vzdorovali a odolávali náporu Sedících Medvědů, což překvapilo všechny přítomné. A když na začátku druhé třetiny po fatální chybě zlínské obrany skóre na světelné tabuli ukazovalo stav 1:1, zdálo se, že žák dostihl svého učitele. Karlovarští dokázali pár měsíců po svém vzniku vstřelit gól, ten do zlínské branky byl v pořadí druhý, na takovou chvíli čekali zlínští na počátku své historie celý rok.

Rozladěnost ve zlínském táboře svazovala hostujícímu týmu ruce a nesmírná obětavost domácímu týmu pomáhala zdolávat další a další vlny zlínských nájezdů. S přibývajícím časem začaly domácím docházet fyzické síly, Sedící Medvědi po rozpačité první třetině dosáhli lepší provozní teploty a ještě ve druhé třetině zvrátili skóre jednoznačně ve svůj prospěch – vstřelili v ní pět branek.

Závěrečné dějství už zlínští ovládli famózně, v průběhu patnácti minut čistého času přidali do karlovarské branky neuvěřitelných devět gólů. Celý zápas se hrál maximálně korektně, přesto rozhodčí nadělili celkem dva dvouminutové tresty domácímu Jiřímu Bergerovi. Ten se také zasloužil o výbornou diváckou kulisu – přišli a mohutně až do závěrečné děkovačky povzbuzovali jeho „fans“.

Přes rekordní prohru se oba týmy rozcházely přátelsky a s vědomím, že každý další zápas bude čím dál vyrovnanější. Karlovarští se učí rychle a dobře, což přispěje jistě i k vyšší motivaci osatních týmů dál na sobě pracovat

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Kohouti Olomouc 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Následující den se domácí SKV Nowaco Sharks utkali od 8:30 hodin s týmem Kohouti Olomouc.

Po večerním utkání byli domácí hráči dost unaveni, ale Olomoučtí také, protože předchozí den odehráli zápas s týmem Králové České Budějovice, ve kterém porazili soupeře (který vede tabulku a dosud v letošní soutěži neprohrál) 2:1. Což naznačovalo, že soupeř bude kvalitní a silný.

Zápas začal poměrně vyrovnaně. Soupeř na domácí tlačil, ale ti se ze všech sil bránili. I přesto se Olomouckým podařilo vstřelit v první třetině jeden gól. Druhá třetina se nesla v duchu té první. Pár šancí měli i domácí, bohužel branka do sítě hostí nepadla, ale do sítě domácích opět jeden gól padl. Ve třetí třetině zvýšili Kohouti z Olomouce své vedení na 3:0. Ale pak přišla radostná chvíle pro domácí. Na 1:3 snížil náskok hostí domácí hráč Miroslav Hrbek po přihrávce Luboše Nejedlého. Bohužel i přes tuto potěšující událost dali Olomoučtí do konce zápasu ještě jeden gól.

Zápas s Olomoucí byl podle trenéra Tomáše Zelenky i všech hráčů prozatím nejlépe odehraný zápas týmu od začátku soutěže (i působnosti klubu), která začala před třemi měsíci.

Potěšující zpráva pro hráče i fanoušky je, že v posledních třech zápasech se Žralokům povedlo vstřelit po jednom gólu na zápas. Věříme, že góly do branek našich soupeřů budou padat čím dál tím více.