HC Energie Karlovy Vary

Každý zápas musíme hrát jako play-off, říká Šmach

Po nepovedeném utkání v Mladé Boleslavi těžko hledal karlovarský obránce Ondřej Šmach jakákoliv pozitiva. Utkání dle jeho slov rozhodla první třetina, kdy si mladoboleslavští hokejisté vytvořili dvougólový náskok. Energie doplatila na tradiční neproměňování šancí a ani po čtyřech letech nedokázala ve Škoenergo aréně vyhrát.

Ondro, jak byste zhodnotil utkání s Mladou Boleslaví?
Myslím si, že rozhodla první třetina. Domácí do ni doslova vlétli a my se nestačili otáčet. Bylo vidět, že už Boleslav musela. Od druhé třetině jsme srovnali tempo, ale srazila nás velká nedisciplinovanost a nevyužité šance.

Boleslav šla rychle do dvoubrankového vedení. Jak těžké bylo se s tím vyrovnat?
Samozřejmě jsme byli velmi zaskočení. Ale trenér reagoval oddechovým časem, kde jsme se trochu uklidnili a dokázali tu třetinu dohrát bez další obdržené branky.

V polovině utkání se vám podařilo snížit. Jak těžké bylo vstřelit vyrovnávací branku?
Šancí jsme měli skutečně dost. Myslím, že jsme při troše štěstí mohli minimálně vyrovnat. Škoda, Boleslav v té době působila hodně nervózně. Ale my šance bohužel zahazujeme celou sezonu. Proto jsme v tabulce tak dole.

Utkání bylo hodně vyhrocené. Viděli jsme několik tvrdých zákroků, čekali jste to?
Myslím, že při pohledu na tabulku je to logické. Náskok má jen prvních pět týmů a zbytek neustále bojuje o každý bod. V podstatě každý druhý zápas hrajeme o šest bodů, proto musíme hrát s takovým nasazením, jako by se již hrálo play-off.

Jak vzpomínáte vy osobně na sezony strávené v Mladé Boleslavi?
Já na ty roky vzpomínám hrozně rád. Hrál jsem tady sice první ligu, avšak s extraligovým kádrem. Dařilo se nám, vše jsme vyhrávali a i proto jsou vzpomínky kladné.

Několik současných bruslařů znáte, probíhalo nějaké hecování?
Myslím, že na nějaké větší hecování nebyl čas. Proběhlo snad pouze s Martinem Látalem, který v podstatě rozhodl utkání. Příště ho radši hecovat nebudu (úsměv).

Děkuji za rozhovor.