HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Pech litoval nepovedeného začátku

Energie zakončila venkovní sérii porážkou v pražském Edenu. I když v utkání prohrávala už o tři branky, o body nakonec díky kontaktnímu gólu Lukáše Pecha bojovala do posledních okamžiků. „Kdyby tu branku dal kdokoli jiný, bylo by mi to jedno. Důležité je, že nemáme žádný bod,“ přiznal po utkání aktuálně nejproduktivnější energetik.

Lukáši, na Slavii jste nepředvedli špatný výkon, ale nemáte ani bod…
Nehráli jsme špatně ale ani dobře. První třetina byla z naší strany špatná. Málo jsme bruslili, nechali jsme se od slávistů dostat pod tlak, což využili a dali dva góly. Začátek nám prostě utekl, Slavia hrála dobře a zápas si pohlídala. Nějaké šance jsme sice měli, ale bylo jich málo. Musíme se víc cpát do zakončení a jít přímočařeji do branky. Kdybychom první třetinu zvládli lépe, věřím, že bychom tu bod nebo i víc udělali.

Máte takto vůbec radost z branky, kterou jste v oslabení vstřelil?
Ten gól nám dal naději, že bychom ještě mohli vyrovnat. To se ale nepovedlo, takže ten nakonec nic neznamenal. Je vždycky hezké, když dáte branku. Ale kdyby ho dal Kumi, Zaťa nebo kdokoli jiný, bylo by mi to jedno. Důležité je, že jsme potřebovali body a nemáme žádný.

Prohrála však i Mladá Boleslav, takže se baráže můžete bát opět trochu méně…
Do konce play-out zbývá ještě sedm zápasů, hraje se o 21 bodů, takže baráže se bát musíme. Stát se může cokoli. I když máme na Boleslav náskok 8 bodů, pořád není nic rozhodnuto. My nyní musíme uspět doma s Litvínovem, abychom mohli být zase o něco klidnější.

Během těchto úmorných zápasů vás musí mrzet, že jste se nezvedli dřív a nevybojovali alespoň předkolo, že?
To mrzí každého. Ne že bychom na začátku sezony hráli špatně, ale nesbírali jsme body a prohrávali zápasy o gól. Měli jsme tam i černé pětiminutovky nebo desetiminutovky, kdy jsme dostali čtyři branky, a zápasy byly rozhodnuté, i když jsme třeba jinak byli aktivnější. Můžeme být rádi, že jsme na konci základní části chytli fazonu, jinak bychom byli ztracení někde dvacet bodů za ostatními.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | čt 15.3.2012

Slavia versus Energie - epizoda šest