Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Mamka mi pomlázku kupovala, vzpomíná Dávid Gríger

Mamka mi pomlázku kupovala, vzpomíná Dávid Gríger

17.04.2017 | Kamila Ströerová

Velikonoční pondělí a pomlázka nechávají energetiky chladnými, od 9:45 je v KV Areně čekal trénink. I v situaci, kdy jakékoli další zaváhání bude osudným, si útočník Dávid Gríger našel čas k odlehčenému rozhovoru na téma velikonočních tradic.

Vyprodejme DERBY! Vstupenky na Plzeň kupuj ONLINE

Dávide, jak budete slavit letošní Velikonoce?
Vzhledem k tomu, že sezona ještě neskončila a v úterý nás čeká boj na ledě Pardubic, tak slavit nebudu. Příprava na zápas je nyní na prvním místě. Udržení extraligy je naší prioritou, pro kterou uděláme cokoli.

Jak jste trávil velikonoční pondělí, když jste byl dítě?
Samozřejmě jsem byl s rodinou. Vše se změnilo od doby, co hraji hokej profesionálně. Myslím si, že mé Velikonoce nebyly v ničem odlišné od dnešních dětí.

Vzpomněl byste si na nějakou koledu?
Panečku (smích). Kdybych se zamyslel, určitě by mi nějaká naskočila, ale takhle narychlo mě nic nenapadá.

Myslíte si, že je nějaký rozdíl mezi Velikonocemi v České republice a na Slovensku?
Jsme sousedé a podobné národy. Mluvíme podobnou řečí a bývaly jsme jednotným státem. Podle mého tomu odpovídají i zvyky a tradice, které jsou v obou státech velice podobné či stejné (úsměv). Například pokud přijdete někam koledovat po poledni, tak nás děvčata polévala vodou nebo nějakou vůní, která nám nebyla zrovna příjemná (smích).

Pletl jste si vlastní pomlázku?
U nás na Slovenku se tomu říká korbáč (úsměv). Mám takový dojem, že mamka mi ji kupovala. Možná jsme to jako kluci zkoušeli, ale to nemůžu říct jistě.

Ať se daří!