HC Energie Karlovy Vary

Marek Švec: Doufám, že mi to bude střílet i v sezoně

V rámci letní přípravy odehráli energetici již druhé přátelské fotbalové utkání, tentokrát proti Chyši. Domácímu Sokolu podlehli i navzdory hattricku nováčka v A-týmu Marka Švece. Karlovarský odchovanec po návratu z prvoligové Třebíče bojuje o místo v sestavě.

Marku, ve čtvrtek bylo opravdu horku, jak se vám v takovém počasí hrálo?
Bylo opravdu velké teplo, ale nemyslím si, že by to pro nás bylo nějak negativní, spíš naopak. Přišlo hodně lidí, kteří se opravdu bavili, což je určitě super. Brali jsme to trošku jako trénink, kde jsme si docela zaběhali, zpotili jsme se a zahráli jsme si. Takové akce jsou hrozně fajn. Teď nás čeká ještě týden letní přípravy a potom přijde odměna v podobě dovolené (smích).

Postaral jste se o hattrick, to muselo být příjemné, že?
Doufám, že mi to takhle bude střílet i v sezoně (smích). Ve fotbale nejsem nějaký extra střelec, zkusil jsem to a vyšlo to. U druhého gólu si mne našel Flíček, potom už to bylo snadné a nakonec proměněná penalta po faulu. Ale jinak opravdu nějaký super střelec nejsem.

Co bude následovat v letní přípravě?
Zbývají nám dva týdny. Ještě nevíme, na co se trenéři budou chtít zaměřit, co vymyslí. Zřejmě se zaměříme na výbušnost síly. Následně nás tedy čeká dovolená a potom se pomalu budeme chystat na led. Tam se bude pracovat na rozložení hráčů, tvoření formací, přesilových hrách, oslabení. Určitě půjdeme ještě i do posilovny. Snad nás trenéři nebudou už tak moc trápit.

V minulých sezonách jste měl jste možnost hrát za Třebíč a Sokolov. Jaký vidíte rozdíl mezi těmito ligami?
Rozhodně tam je velký rozdíl, aspoň podle mne. První liga je rychlejší, hráči jsou tam zkušenější. A extraliga je plná velkých jmen a šikovných hráčů, samozřejmě je ještě rychlejší. Příprava probíhá všude podobně, záleží samozřejmě na trenérech, ale je to chlapská příprava, takže to je hodně podobné.

Je pro vás významné, že máte nyní šanci hrát za klub, jehož jste odchovancem?
Je vždy příjemné, když se naskytne možnost hrát za tým v okolí, kde jsem vyrůstal. Je to takové vyburcování k tomu, abych do toho dal opravdu maximum, nevypnul na jedinou minutu a dělal všechno, co je v mých silách.

Jaké jsou vaše osobní ambice do sezony?
Já jsem strašně rád, že jsem získal příležitost trénovat právě v A-týmu. Doufám, že se probojuji do základní sestavy a budu týmu pomáhat k výhrám. Nejdůležitější pro mne jsou kolektivní cíle, protože hokej je týmový sport. Bylo by moc pěkné, kdybychom se dostali do play-off, oživili bychom celý Karlovarský kraj, který nás podporuje. Jsme vděční za to, že i na taková fotbalová utkání přijedou fanoušci a podporují nás. Je znát, že hokej je pro lidi v Karlovarském kraji důležitý.

Díky za rozhovor!