HC Energie Karlovy Vary

Michal Gulaši: Takovou hru musíme praktikovat v každém zápase

Tříbodových výher s Plzní a Třincem dosáhli energetici především návratem k urputnému bojovnému hokeji, který soupeře bolí. Jedním z hráčů, jenž rozdává nejvíc ran, je obránce Michal Gulaši. Jak říká v našem pozápasovém rozhovoru, jedině s touto hrou může být Energie úspěšná.

Michale, jak byste zhodnotil vyhrané domácí utkání?
Zhodnotil bych to tak, že jsme odvedli dobrý výkon. Dodrželi jsme vše, co jsme si řekli v kabině, a od toho se odvíjí výsledek.

Střelecky aktivnější ale byli hosté...
Střel bylo celkově málo. Snažíme se do toho dostat, ale trápíme se s tím. Někdy nám soupeř ani nedovolí vystřelit víckrát. Hráli jsme dobře dozadu a žádný gól jsme nedostali. I z těch málo střel jsme dokázali dát gól, což je super.

K vidění bylo mnoho osobních soubojů, byla tvrdá hra součástí taktiky?
My takhle musíme hrát, máme v týmu mnoho mladých kluků a takovou hru musíme praktikovat v každém zápase. Nemůžeme hrát na krásný hokej a na góly do prázdné branky, vítězství si musíme vybojovat.

V zápase vám vypomohl Václav Skuhravý, v čem byl podle vás jeho hlavní příspěvek pro tým?
Venca to vždycky oživí, je to velký srandista (smích). Je výborný kluk do party a navíc má obrovské zkušenosti, které nám pomůžou, a jsem hrozně rád, že přišel.

Po debaklu v Liberci jste vyhráli dva zápasy. Proběhla nějaká bouřka v kabině?
Řekli jsme si spoustu věcí a myslím si, že v posledních dvou zápasech je opravdu znát, že je naše hra jiná. Začaly se dostavovat i výsledky, musíme se toho držet.

Ukončili jste sérii neúspěchů doma, kde byl podle vás problém v předešlých neúspěšných zápasech?
Těžko říct. V domácích zápasech jsme se trápili, venku nám to vcelku šlo. Teď jsme si řekli, že musíme vyhrát i kvůli fanouškům, protože si to také zasloužili. Jsem rád, že se to podařilo.

Co byste popřál fanouškům k Vánocům?
Tak určitě (smích). A to, co je nejdůležitější, tedy zdraví.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | so 12.12.2015

Naposledy před Vánoci na hokej, na Třinec!