Mládež: Mladší dorost zahájil porážkou, žáci na úvod v Mannheimu

Mladší dorostenci nezahájili sezonu podle představ. S německým Mannheimem pak sehrály po dvou utkáních ročníky 2004 a 2006. Karlovarští čtvrťáci absolvovali turnaj v Brně a v konkurenci dalších devíti týmů vybojovali energetici postup do čtvrtfinále.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branka: März
Domácí vstoupili do utkání velmi bojácně a herně se do něj vrátili až ve druhé třetině, jenže dvoubrankové manko z první třetiny se jim nepodařilo smazat. Ve třetí třetině již pracovala nervozita a na straně Karlovarských bylo velké množství nepřesností. S konkurenceschopným výkonem 40 minut se nedá utkání extraligy mladšího dorostu vyhrát.

Liga starších žáků ročníku 2004

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 2:2
Branky: Šmajda 2x
Hosté sehráli vyrovnané utkání s častým vylučováním. Celkem 20 minut v oslabení značně rozkouskovalo herní projev energetiků a těžko se tak dostávali do tempa. Po úvodním vedení domácích 1:0 se jim podařilo otočit skóre v prospěch na 1:2. Ve třetí třetině při závěrečném tlaku domácích se nepodařilo ubránit předbrankový prostor a domácí vyrovnali. Výborný výkon podal karlovarský brankář Ondra Hykel.

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 1:3
Branky: Dvořák, Czingel, Sapoušek
Zlepšený pohyb a dodržování taktických pokynů včetně ukázněnosti ze strany Energie vedlo k rychlému úvodnímu gólu. V dalším průběhu hru hosté kontrolovali, nicméně nevyužili některé vyložené šance, což přivedlo oba týmy k nervóznímu závěru, hlavně ze strany domácích. Přesto hosté závěrečný tlak domácích přestáli a získali 2 body. Opět výborný výkon karlovarského brankáře, tentokráte Štěpána Jiskry v celém utkání.

Liga mladších žáků ročníku 2006

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 9:1
Úvodní dvě třetiny v režii domácích, kteří měli lepší pohyb včetně z čehož vyplývalo častého ohrožení karlovarské branky. Jen výborný výkon brankář zabránil vyššímu přídělu branek a stav 4:0 byl pro hosty milosrdný. Ve třetí třetině jim podařilo vstřelit 2 branky, nicméně kanonádu domácích nezastavili a účet zápasu se zastavil na skóre 9:1.

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 8:2
Utkání se odehrálo ve stejném duchu jako sobotní. Hosté sice zlepšili pohyb, jenže dělali hrubé chyby, které dokázali domácí zúročit ke druhému vysokému vítězství.