HC Energie Karlovy Vary

Musíme střílet více branek, ví Tomáš Závorka

Po pátečním utkání v Liberci, kde prohráli energetici nejtěsnějším možným rozdílem, hledal brankář Závorka slova velmi těžko. V brance udělal maximum, propustil pouze jediný puk z hole Urbana, přesto si Kalovy Vary neodvezly ze severu ani bod.

Tomáši, prohráli jste další venkovní utkání, co k tomu říci?
Samozřejmě to není vůbec příjemné. Naše nepříznivá šňůra mrzí o to víc, že prohráváme většinou o gól. Kdyby nás někdo jednoznačně přejel, tak neřeknu nic, ale takhle. Je to opravdu smutné.

Co se dalo v Liberci udělat jinak?
Dát branku (smích). Bohužel, naše střelecká produktivita je mizerná. Myslím, že na defenzivu si nemůžeme stěžovat. V Liberci rozhodla naše malá chyba, což mě mrzí. Ale na druhou stranu nemůžeme čekat, že budeme vyhrávat bez vstřeleného gólu.

Jak se po takové porážce jede domů?
V autobuse je vždy taková smutná atmosféra. Na druhou stranu ale víme, že se hraje v neděli další utkání, takže nemá cenu se v tom nějak více babrat. Nehrajeme ale celkově špatně, věřím, že Olomouc doma porazíme. Už musíme.

Proč se vám daří více doma, než na venkovních kluzištích?
Kdybych to věděl, tak to trenérům řeknu. Vážně nevím. Já se soustředím pouze na svoje výkony. Ani nemohu říct, proč nedáváme více branek. Kluci se hrozně snaží, ale prostě to tam nepadá.

Pamatujete si ještě, kdy jste odjížděli domů spokojeni?
Bylo to tady v Liberci, kde se nám poprvé podařilo vyhrát. A naposledy jsme jeli s úsměvem z Třince, kde jsme vybojovali bod, čehož jsme si velmi vážili.

Děkuji za rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | čt 15.1.2015

Energii čeká zápas v Liberci