HC Energie Karlovy Vary

Nakonec vše dopadlo dobře, těší Ondřeje Němce napravený konec sezony

Konečně se jim začalo dařit, konečně doma vytěžili všechny tři body. To vše ale přišlo až ke konci sezony. Jsou hráči rádi, že tento nelichotivý ročník je již konečně u konce? Nebo je spíše mrzí, že skončila zrovna v době, kdy se naučili vyhrávat? „Všichni jsme rádi, že už je tato sezona za námi. Představovali jsme si jí jinak, ale bohužel dopadla tak, jak dopadla. Sice jsme odehráli pět dobrých zápasů, ale zaplať pánbůh, že už je konec. Jsme rádi, že jsme sezonu ukončili důstojně,“ řekl střelec vítězné branky po duelu s Mladou Boleslaví.
V dnešním duelu již měla Energie jisté, že si baráž nezahraje. Na hráčích šla konečně vidět úleva a chuť ze hry samotné. S novou halou, kterou letos nepokřtili zrovna výborně se alespoň rozloučili důstojnou výhrou v posledním utkání této sezony. Jak dnešní duel hodnotí Ondřej Němec? „Bylo vidět, že jsme hráli v klidu, protože záchranu už jsme měli jistou. Mohli jsme si dovolit věci, které jsme si v průběhu této zkažené sezony dovolit nemohli. Hráli jsme v klidu a myslím si, že i diváci se tu dnes bavili. Jsme rádi, že jsme to takhle dokázali ukončit, a že jsme zvládli konečně vyhrát doma za tři body,“ těší karlovarského beka.

Byl to právě Ondřej, kdo vsítil první a také vítěznou branku v dnešním utkání, když při signalizovaném trestu dorážel Skuhravého střelu za Schwarzova záda. Jaké z toho má pocity? „Ono je jedno, kdo tu branku dal. Hlavní je, že jsme se s touhle sezonou rozloučili vítězstvím. Dnes jsme se tím hokejem konečně mohli bavit, protože jsme se celou sezonu dost potrápili. Hlavně, že to všechno dopadlo nakonec dobře.“

Obhajoba mistrovského titulu rozhodně nedopadla pro Karlovy Vary podle představ. O to víc musí těšit karlovarského obránce s šedesát-trojkou na zádech, že ho kouč národního týmu pozval do přípravného kempu, z kterého vzejde sestava pro nadcházející mistrovství světa v Německu. „Pro mě je čest hrát za národní tým. Budu o mistrovství světa bojovat stejně, jako jsem bojoval vloni. Když to vyjde, tak to vyjde. Musím i přihlížet k tomu, že tahle sezona byla jiná než ta loňská. Letos tam jedu v trochu jiné situaci, ale budu bojovat a uvidíme, jak to dopadne,“ tvrdí odhodlaně.

Vloni si nominaci vysloužil za své výkony, kterými dopomohl svému týmu k zisku historicky prvnímu titulu. Letos jeho tým skončil na třináctém místě a jen taktak se vyhnul barážovému vyvrcholení sezony. Mohl by tento týmový neúspěch Ondrovy šance na šampionát snížit? „V extralize nám to opravdu nešlo. Na druhou stranu musím říct, že když jsem hrál za národní tým, tak se mi dařilo. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Budu snažit udělat vše pro to, abych si tu nominaci zasloužil. Budu bojovat. Myslím, že je pro každého čest reprezentovat svou zem. Když to ale vyjde, tak se svět taky nezboří,“ hodnotí své šance.

Po dnešním utkání nastává hráčům letní přestávka, ale pro Ondřeje sezona díky reprezentaci zatím nekončí. Jak hráči oslaví dnešní vítězství, kterým ukončili sezonu? „Já si teď půjdu s kluky na chvíli někam sednout, ale zas to nemůžu nějak přehánět, protože musím být zítra ve čtyři hodiny odpoledne v Praze. Jen posedíme a tu sezonu tak nějak uzavřeme.“

Související články

Preview k zápasu | so 3.4.2010

Energetici zakončí sezonu duelem s Boleslaví