HC Energie Karlovy Vary

Neměli jsme si nechat dát druhou branku, posteskl si Mensator

Dva zápasy odlišné jako den a noc přinesl uplynulý víkend v podání hokejistů Energie. Euforii z páteční vysoké výhry s Pardubicemi vystřídalo střelecké trápení ve Zlíně. Po většinu hrací doby vyrovnané utkání skončilo jasně pro domácí. „V závěru jsme otevřeli hru a začali více útočit. Několikrát jsme propadli v obraně a soupeř naše chyby potrestal,“ vysvětluje nelichotivé skóre brankář Lukáš Mensator.
Do čtyřicáté minuty bylo o co hrát. Stav po druhé přestávce byl těsný 1:0. Ševci ale do třetí části vlétli podobně jako do té první a po 14 vteřinách se trefil Petr Leška. „Celou dobu to byl vyrovnaný zápas. Bohužel Zlínu to tam pak napadalo, nám ne,“ posteskl si brankář karlovarské Energie Lukáš Mensator.

První a druhá branka přišly jako blesk z čistého nebe. „Pan Venera podobnou taktiku praktikoval i v době, kdy trénoval nás. Snažil se nás hnát dopředu, a když se nám podařilo vstřelit gól, tak jsme se dostali na koně. To samé teď praktikuje ve Zlíně, i když první branka byla po buly a druhou jsme jim darovali sami,“ přiznal gólman.

Karlovarskou brankářskou jedničku hodně rozčílila trefa obránce Lučky, jenž střílel až od modré čáry. „Letos už jsem jich doslal spousty a prostě mi nějak došla trpělivost. Ony ty branky vypadají lacině, ale když si stoupne dvoumetrový hráč na vrchol brankoviště, k němu ještě náš obránce, tak prostě nic nevidíte,“ postěžoval si Mensator.

Podle výsledku vypadá nedělní třetí třetina ve Zlíně jako veliký propadák. „To bych neřekl. Bylo to podobné jako v Třinci. Ve Zlíně jsme dostali branku na 2:0, v Třinci na 3:1. Museli jsme s tím něco dělat. Otevřeli jsme hru a začali útočit. Několikrát jsme propadli a oni naše chyby potrestali. Myslím si, že je jedno jestli prohrajeme 2:0 nebo 5:0. Důležité jsou body a ty jsme bohužel žádné nezískali,“ pokračoval Mensator.

Přestože konečné skóre nevypadá zrovna lichotivě, sokolovský rodák odmítá, že by jej vysoký počet obdržených branek psychicky poznamenal. „Já na to tak nekoukám. Je jedno kolik dostanu gólů. Směrodatné jsou body.“

Závěr utkání se hrál vabank. Trenéři Paleček, Antonik a Kněžický vsadili všechny karty na útok. Domácí se tak několikrát dostali do přečíslení. „To už bylo o všechno. My jsme si neměli nechat dát druhý gól. Mohli jsme do konce zápasu bojovat. Kdyby se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme mohli nějaké body získat, ale to je jenom kdyby,“ posteskl si závěrem gólman.

Související články