HC Energie Karlovy Vary

O kapku lepší hokej! Projekt podpořili i karlovarští dorostenci

Do již tradičního charitativního projektu O kapku lepší hokej se zapojili kromě hráčů A-týmu i naši dorostenci. Ti nastoupili k sobotnímu domácímu duelu s Libercem vybaveni tradičními oranžovými prvky na své výstroji.

Oranžové tkaničky, omotávky, tejpy. Takto vybavené známe poslední čtyři sezony hráče nejen extraligových týmů během týdne spadajícím pod charitativní projekt O kapku lepší hokej, jehož cílem je nejen šířit povědomí o nádorových onemocněních, či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů, ale také finanční pomoc, která je letos zacílena na zakoupení speciálního přístroje Seahorse Analyzer.

A povědomí o projektu letos šířili nejen hráči A-týmu v čele s kapitánem Jiřím Černochem, jehož speciální dres si můžete vydražit v charitativní aukci. Do akce se totiž zapojili naši dorostenci!

„Nápad vznikl při příchodu do kabiny, kdy mě kluci oslovili, zda bychom si nechtěli koupit oranžové tejpy a nahodit je na hokejku. Většina odsouhlasila a tak jsme si před zápasem obalili hokejky, na rozbruslení si někteří vzali i tkaničky,“ popisuje spontánní nápad kapitán karlovarských dorostenců Nick Mähler a pokračuje.

„Chtěli jsme tím vyjádřit podporu pro lidi, kteří trpí nějakou nemocí a zároveň jsme to brali jako týmové gesto, které nás ještě více sjednotilo a pomohlo vyhrát zápas,“ dodává Mähler.

Letošní, již čtvrtý ročník projektu O kapku lepší hokej ale ještě nekončí. Přispět můžete libovolným příspěvkem Nadačnímu fondu Kapka naděje či se zapojit do aukce speciálních hraných dresů.

Jak pomoci?

1. Zařaďte se do registru dárců kostní dřeně

Nikdy nevíte, komu svým rozhodnutím můžete zachránit život. Může to být i někdo vám blízký. Více o registru kostní dřeně a způsobu, jak se registrovat, najdete zde.

Díky iniciativě Sebastiana, patrona projektu O Kapku lepší hokej, bude osvěta důležitosti vstupu do registru dárců krvetvorných buněk šířena mezi hokejisty, zejména napříč Univerzitní ligou ledního hokeje.

2. DMS – zašlete jednu z možných dárcovských SMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777:

DMS KAPKANADEJE 60

DMS KAPKANADEJE 90

DMS KAPKANADEJE 190

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ.

3. Libovolný příspěvek pomocí QR kódu

Vytvořte ve vašem internetovém bankovnictví novou platbu a zvolte možnost QR platby. Následně naskenujte tento QR kód. Částka v něm je stanovena na 150 Kč, ale můžete si libovolně ponížit nebo navýšit. Částka bude poukázána ve prospěch NF Kapka naděje.

4. Libovolný příspěvek Nadačnímu fondu Kapka naděje přes bankovní účet

Číslo účtu NF Kapka naděje je: 73257325 / 0300. Při této možnosti prosím vyplňte u platby také variabilní symbol: 20230001. Díky němu poté bud moci spočítat všechny platby v rámci projektu O Kapku lepší hokej.

5. Aukce dresů a hokejových předmětů z Tipsport extraligy ledního hokeje a Chance ligy (od 31. 1. 2023, 16:00)

6. Aukce dresů národního týmu ze švédských Beijer Hockey Games 2023 (od 9. 2. 2023, 12:00)

7. Aukce dresů HC Slavia Praha, který na podporu Sebastiana nastoupí ve speciálních dresech (od 4. 2. 2023, 12:00)

8. Zakoupením speciálních předmětů z fanshopu národního týmu: https://fanshop.hokej.cz/q-kapku

9. Využijte možnosti dlouhodobé podpory NF Kapka naděje. Vše potřebné najdete na webu: www.kapkanadeje.cz

Pro co budeme hrát v roce 2023

Léčba akutní leukémie je velmi složitý proces, a i přes to, že jsme v České republice díky vědcům a odborníkům na velmi vysoké úrovni a můžeme se prezentovat vysokým procentem doléčenosti, ne každý dětský pacient přijme standartní léčbu úspěšně. Pro záchranu života maximálního možného množství dětí je třeba neustále přinášet nové typy léčby. Zapojením do projektu O Kapku lepší hokej 2023 přispějeme na pořízení přístroje Seahorse XF HS Mini Analyzer, díky čemuž k tomu zajistíme vědcům potřebné podmínky.

Přístroj Seahorse XF HS Mini Analyzer analyzuje komplexním způsobem buněčný metabolismus. V laboratořích CLIP bude používán ke studiu nádorových buněk od dětských pacientů s akutní leukémií, kteří mají vyšší riziko vzniku rezistence na standardní chemoterapii a může u nich dojít k selhání léčby nebo návratu onemocnění po léčbě. Měření na tomto přístroji odhalí závislost leukemických buněk na jejich metabolických potřebách, což lze využít při vývoji nových terapeutických postupů. Cílem je odříznout nádorové buňky od zdroje energie a živin, které oslabují účinnost klasické cytostatické léčby. V současnosti neexistuje žádný spolehlivý terapeutický postup, který by mohl být pacientům s horší prognózou nabídnut, a je proto nezbytné zkoumat nové možnosti, jak nádorové buňky eliminovat. Tento výzkum bude umožněn právě díky pořízení přístroje Seahorse XF HS Mini Analyzer.

Úspěšné výzkumy pražských laboratoří CLIP jsou aplikovány v rámci všech hematoonkologických oddělení po celé České i Slovenské republice.

Národní tým

Hokejisté české reprezentace se do projektu zapojí během švédských Beijer Hockey Games. Ve všech třech zápasech nastoupí se speciálními dresy s prvky projektu a bílá sada se bude po turnaji dražit.

Tipsport extraliga ledního hokeje

Během utkání 44. a 45. kola nastoupí v každém utkání domácí kapitán a vybraný hostující hráč ve speciálním dresu s oranžovým rukávem a dalšími prvky projektu. Připraveny budou také speciální puky, chybět nebudou ani přelepky na helmách a další oranžové prvky na výstroji hráčů. Na vybraných stadionech bude možnost přispět do kasičky zakoupením oranžové stužky.

Chance liga

Pro týmy naší 2. nejvyšší soutěže je v rámci 44. a 45. kola připravena speciální sada kotoučů, přelepky na helmy a vybrané kluby podpoří projekt obdobně jako týmy TELH, tedy speciálními dresy pro své kapitány a významné hokejisty. Na vybraných stadionech bude možnost přispět do kasičky zakoupením oranžové stužky.

Univerzitní liga ledního hokeje

Projekt O Kapku lepší hokej bude k vidění také mezi studenty hrajícími Univerzitní ligu ledního hokeje při derby UK Praha x Engineers Praha. Hrát se bude se speciálními puky, fanoušci budou moci přispět peníze do kasiček a získat za to oranžovou památeční stužku jako poděkování.

Díky iniciativě Sebastiana bude osvěta důležitosti vstupu do registru dárců krvetvorných buněk šířena mezi hokejisty, zejména napříč Univerzitní ligou ledního hokeje. Náborová akce za účasti zdravotníků z Českého registru dárců krvetvorných buněk pak proběhne přímo v rámci zápasu Univerzitní ligy ledního hokeje 7. 2. 2023 od 17.00 hod na Zimním stadionu Eden.

ENYAQ hokejová liga (esport)

Ve čtvrtek 2. února proběhne speciální live stream esportové soutěže. Diváci se mohou těšit na gamery EHL, komentátory EHL a hráče z Tipsport extraligy, kteří se společně v různě namixovaných týmech utkají v zábavných režimech ve hře NHL 23. Na programu budou zápasy v módech 6v6, 3v3, ale i duely 1v1 nebo třeba samostatné nájezdy.

O projektu

O Kapku lepší hokej odstartoval v roce 2020. Jeho symbolem je oranžová stužka, neboť právě oranžová barva symbolizuje boj s poruchou krvetvorby. Projekt se zaměřuje především na pomoc dětským pacientům. Vybraní hokejisté nastupují ve vybraném období v dresech se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si doplňují oranžovými motivy, hrají s unikátními puky a trenéři nosí na klopách sak stužky. O Kapku lepší hokej už přinesl na pomoc dětem a specializovaným zařízením přes 2 miliony korun. Na vzniku projektu se podílely BPA sport marketing, Nadační fond Kapka naděje a výraznou měrou stojí za jeho úspěchy samozřejmě hlavně všechny zapojené kluby a organizace.

Fotogalerie