HC Energie Karlovy Vary

Ofenzivu podpoří slovenský reprezentant Kytnár

V reakci na aktuální marodku a několik hráčů nabírajících formu po zranění se vedení HC Energie domluvilo na spolupráci se čtyřiadvacetiletým útočníkem Milanem Kytnárem. Rodák ze slovenských Topolčan s bohatými mezinárodními zkušenostmi ve středu poprvé trénoval s A-týmem.

„Museli jsme zareagovat na situaci, kdy některé hráče máme zraněné a jiní po zranění ještě zcela nenabrali formu. Milan přichází zatím na zkoušku s možností následné opce. Věřím, že pro naše mužstvo bude přínosem,“ uvedl sportovní manažer HC Energie Rostislav Dočekal.

Milan Kytnár se narodil 19. května 1989 v Topolčanech a tamnímu hokejovému oddílu byl věrný až do juniorského věku. S čerstvými zkušenostmi z Mistrovství světa hráčů do 18 let odešel do Kanady, kde odehrál celkem tři sezony ve Western Hockey League. V Kanadě jej zastihla i pozvánka na Mistrovství světa hráčů do 20 let, které se na začátku roku 2009 uskutečnilo v Ottawě.

I po přechodu z kategorie juniorů vydržel perspektivní centr v zámoří, kde trpělivě čekal na šanci od Edmontonu, který jej v roce 2007 draftoval v 5. kole. Na farmě v Oklahomě odehrál celou sezonu 2010/11, ve které nastřádal solidních 29 bodů. Odměnou mu byl první start za Oilers v příští sezoně, ke kterému nastoupil 11. ledna 2012. U jediného startu však zůstalo a Milan sezonu dohrál v Hämeenlinně ve finské nejvyšší soutěži.

V uplynulé sezoně 2012/13 patřil Milan Kytnár do kádru Slovanu Bratislava při jeho premiérové účasti v Kontinentální hokejové lize.

Profil Milana Kytnára na Eurohockey.com