HC Energie Karlovy Vary

Pavel Kuběna: Volná místa v sestavě nepočítám a makám naplno

Do přípravy A týmu Energie se hned od počátku zapojil mladý hokejista, který si na společný trénink se spoluhráči musel počkat hodně dlouho. Přetrhané kolenní vazy vyřadily Pavla Kuběnu ze hry již na počátku října, a na karlovarské cestě za zlatem se tak mohl podílet jen pravidelným povzbuzováním přímo v kabině. „Nemůžu hrát pouze fotbal, jinak všechny cviky dělám úplně stejně jako ostatní,“ hlásí z letní přípravy pravidelný účastník mládežnických reprezentačních výběrů, který by se v nové sezoně rád prosadil do základního kádru.
Jak vypadá v současnosti letní příprava mužstva? Jak se přesně připravujete?
Stále jsme na starém zimním stadionu. Místo ledové plochy je rozložena palubovka. Kromě toho také chodíme do posilovny. Další část přípravy podstupujeme na atletickém oválu na „Míráku“ a každé pondělí jsme ve studiu Prima, kde máme aerobic. Kromě toho také jezdíme na kolech.

Zaměřujete se asi na nabírání fyzické kondice?
Ano, je to hlavně o nabírání fyzičky. Samozřejmě máme v tréninkovém plánu i speciální cviky, které jsou zaměřené na zpevnění takzvaného „hlubokého jádra“.

To znamená...?
Jsou to přitahovače třísel. Všechny břišní svaly a také záda.

Co Vás čeká na blížícím se soustředění?
Oproti minulým rokům je to jediná změna. Jezdili jsme na Šumavu. Teď jedeme do Bedřichova u Špindlerova Mlýnu. Hlavní náplní bude jízda na kolech. Každé ráno někam pojedeme a v odpoledních hodinách už trenéři něco vymyslí.

Jak tu změnu prostředí vnímáte?
Šumava nebo Jizerky, to je jedno. Pořád jsou to kopce.

A co mají trenéři v plánu po návratu z hor?
Po soustředění budeme mít jeden týden takový volnější. Budeme se připravovat pouze jednofázově. Další tři týdny až do třetího července budou dvoufázové tréninky podle modelu, který děláme v současné době.

V létě Vás čeká také stěhování do KV Arény. Už víte, jak bude probíhat?
Abych řekl pravdu, tak nevím. Novou výstroj jsme si objednali na starém zimním stadionu a přijde nám už do nové haly. Myslím si, že my jako hráči nebudeme mít se stěhováním žádné větší problémy.

Podíváme se už blíže i na přípravu na ledě. Co máte všechno v plánu a co Vás čeká?
Čeká nás několik přátelských zápasů. Tak jako tomu bylo v minulých letech, tak i letos budeme hrát Tipsport Cup a také pojedeme na turnaj do švýcarského Zugu.

Do týmu přišlo několik nových hráčů. Jak do týmu zapadli?
Myslím si, že všichni jsou úplně v pohodě. Všem se podařilo výborně zapadnout do kolektivu.

Můžete každého z nováčků trochu specifikovat?
Těžko říci o každém z nich něco. Všichni jsme si rovni. Nikdo nekouká na to, že je někdo v týmu „mladej“ a někdo „starej“.

Při pohledu na soupisku je kádr útočníků široký. Jak hodnotíte svoje šanci, že budete pravidelně nastupovat?
Je jasné, že o tom docela přemýšlím. Samozřejmě, že bych se do základu chtěl probojovat. Ale momentálně nepočítám, kolik je volných míst a kolik hráčů se o tyto posty bude prát. Prostě se snažím makat na plno. Nekoukám se doleva, doprava. Prostě to vyjde nebo ne. Musím na sobě makat a na ledě v zápasech a trénincích nechat úplně všechno.

Jak jste na tom se zdravím? V minulé sezoně jste měl problémy s kolenem…
Měl jsem přetrhané vazy, ale do přípravy jsem se úplně normálně zapojil. Jediné omezení mám v tom, že nemůžu hrát fotbal. Jinak všechny cviky dělám úplně stejně jako ostatní. Žádné problémy s tím nemám.

Budete si operované koleno nějak chránit během zápasů?
Až půjdeme na led, tak mám speciálně připravenou ortézu. Lékaři mi doporučili, abych ji první rok po úrazu používal.