HC Energie Karlovy Vary

Pohl: Příjemné vítězství, které nemá cenu přeceňovat

Petr Pohl. Útočník, jenž nastupuje ve druhé formaci Energie, se na vítězství v duelu s Vítkovicemi podílel dvěma asistencemi. Pokaždé nahrával střednímu útočníkovi Vojěchu Polákovi.

Petře vyhráli jste 8:3. Hlavně druhá třetina byla z vaší strany fantastická. 6:0 se jen tak nevidí...
Máme radost, ale především z vítězství. Jsme ve fázi, kdy je jedno jestli vyhrajeme 8:3 nebo 1:0. Důležité jsou tři body. Toto vítězství je sice příjemné, ale nemá cenu ho přeceňovat.

Ve druhé třetině jsme působili jako mistři světa. Na co jste sáhli, to vám tam spadlo. Dařilo se úplně všechno...
Děkujeme za poklonu, ale nebylo to žádné lážo plážo. Museli jsme hodně makat, aby nám tam ty góly napadaly. Bylo to těžké utkání, i když výsledek vypadá jinak. Třeba se nám teď začne dařit, ale zase na druhou stranu dvě třetiny skončily výsledkově úplně jinak.

Bylo těžké se za stavu 8:1 namotivovat na poslední třetinu?
Je to lidské a my jsme k tomu i taky tak trochu přistoupili. Na druhou stranu v hokeji se může stát cokoliv a my jsme měli hrát důsledně do poslední minuty. Už za dva dny hrajeme další utkání. Důležité je hrát šedesát minut, aby se výkon z poslední třetiny nepřenesl do dalšího utkání. Na to si musíme už teď dát veliký pozor.

Možná jste měli v hlavě hlavně se nezranit a v klidu to dohrát. Je to tak?
Ano. Jak už jsem řekl, to je prostě lidské a každý to má v podvědomí. Na druhou stranu jsme profesionálové a měli jsme se s tím vypořádat a hrát ve třetí třetině lépe. Ale teď nechci být vysloveně negativní nebo pozitivní. Zápas nám vyšel. Otázkou je, jak to půjde dál.

Pokud se zaměříme na vás, tak větší část sezony jste se trápil. V posledních utkáních se však zdá, že se konečně dostáváte do pohody.
Díky, že jste si všiml nějakého zlepšení, ale co budu povídat. Celá sezona není podle mých představ, ale ani podle představ všech lidí okolo mne. Ale takový už je hokej. Jednou hrajete o titul a jednou jste na dvanáctém místě. Nicméně mám to ve svých rukou a doufám, že se vše v dobré obrátí. Musím na tom pracovat.

A dál na tom můžete pracovat už v pátek, kdy jedete do Brna. Další přímý konkurent o předkolo play-off...
Teď si prostě nevybereme. Každé utkání to nejdůležitější. Nečeká nás tam nějaká sranda, ale my si věříme a uděláme všechno proto, abychom mohli sahat po dalších bodech.

V Brně to bude utkání o šest bodů, ale takové už teď zřejmě budou všechny zápasy. Sledujete výsledky dalších soupeřů?
Každý z nás se podívá okolo, ale teď se musíme soustředit sami na sebe. Chceme se pokusit o malý zázrak. Věříme, že když budeme pracovat, jak nejlépe to jde, tak se klidně může stát, že se nám to povede.

Související články