HC Energie Karlovy Vary

Porážku musíme hodit za hlavu a zjednodušit naši hru, říká Jan Košťál

Zápas ve Vítkovicích hráčům karlovarské Energie příliš nesedl, už v první třetině totiž prohrávali 2:0. Vítkovice byly stále pány na ledě a dalšími dvěma góly dokázaly zvýraznit své zasloužené vedení. Energetici začali zlobit až ve třetí třetině, ve které se trefili Jan Košťál a Karol Sloboda a dokázali tak aspoň trochu zmírnit jinak jednoznačnou porážku svého mužstva. O hodnocení pátečního zápasu jsme požádali střelce první branky Karlových Varů, Jana Košťála.

Karlovy Vary do zápasu s Vítkovicemi nevstoupily vůbec dobře a vypadalo to, že svou zelenou sílu a aktivitu zapomněly někde při cestě do Ostravy. Skóre po čtyřech odehraných minutách totiž ukazovalo dvě branky pro Vítkovice, pro Energii žádnou a Závorka se pakoval ze západočeské svatyně. „Je to tak, o osudu zápasu toho hodně napověděl náš špatný vstup do něj, ve 4. minutě to bylo již 2:0, když jsme góly inkasovali prakticky po totožných akcích,“ kroutil hlavou Jan Košťál, střelec jedné z dvou karlovarských branek.

V čem byl tedy viděl problém Jan Koštál osobně? „Především si myslím, že v dnešním střetnutí nás Vítkovice výrazně přebruslily, byly vždy o něco dříve u puku než my a hlavně byli domácí mnohem důraznější před brankou,“ svěřil se hráč s číslem 26 na dresu.

Domácí mužstvo svůj náskok ještě zvýraznilo a ve 49. minutě střetnutí, kdy se prosadil Tomas a vypadalo to, že hlouček skalních fanoušků Energetiků se z branky jejich mužstva radovat nebude, pak se však v přesilovce trefil Jan Košťál a rozjásal příznivce zelených barev poprvé. „ Za stavu 4:0 to s námi skutečně nevypadalo příliš růžově, na konci třetí třetiny se nám však alespoň trochu podařilo zkorigovat výsledek, ale stejně si myslím, že Vítkovice si dnes prostě zasloužily vyhrát,“ okomentoval vývoj zápasu karlovarský útočník Košťál.

Právě šikovný Košťál byl autorem prvního gólu Energie, když proměnil přesný pas Petra Kumstáta a poprvé překonal Málka v brance Vítkovic. „Péťa Kumstát dostal křižnou přihrávku do rohu kluziště, přebruslil dva protihráče, zatáhl kotouč za branku a poslal puk do prostoru před branku, kde jsem si pro něj přijel já. Abych řekl pravdu, mířil jsem nahoru, ale mou střelu zasáhl jeden z vítkovických hráčů a nakonec to brankáři prošlo mezi nohy,“ popsal svou branku třicetiletý forvard.

Prostřední část tabulky je hodně našlapaná a o play – off se jistě svede ještě dlouhý a tuhý boj, Energii teď v KV Aréně čeká brněnská Kometa v zápase, který nám jistě hodně napoví. „V tabulce je nás dost nalepených na sobě, všechny rozdíly jsou nepatrné, hraje se o každý bod. My chceme jít zápas od zápasu, teď nás čeká Kometa. To bude jeden z klíčových zápasů celé sezony, té se sice moc nedařilo, ale i tak to bude jistě hodně náročné. Musíme pečlivě bránit a hrát jednoduše, čeká nás nejdůležitější část sezony a všichni se teď musíme soustředit, jak nejvíce umíme, abychom se do bojů play – off taky podívali,“ uzavřela krátký rozhovor jedna z opor Karlových Varů.

Související články