HC Energie Karlovy Vary

Příprava je daleko tvrdší než ve Znojmě, míní Petr Kumstát

K a r l o v y  V a r y - Letní příprava karlovarské Energie je v plném proudu. K týmu, který v tuto chvíli tráví přípravu na kolech v krušnohorském Božím Daru, se již přidaly i nové posily pro nadcházející extraligovou sezónu. Jednou z nich je i vzrostlý útočník Petr Kumstát, který se v našem rozhovoru pokusil srovnat karlovarskou přípravu s přípravou v jeho bývalém působišti, ve Znojmě. Na několik otázek odpověděl v naší fotoreportáži i hlavní trenér Energie Miloslav Hořava.
Petr Kumstát

Petře, nyní jste hráč Karlových Varů, jak prožíváte místní letní přípravu?

Je hodně tvrdá! O hodně tvrdší než byla příprava ve Znojmě, ale věřím, že mi taková příprava jen pomůže.

S hlavním trenérem Miloslavem Hořavou se znáte již ze Znojma, naopak s Radimem Rulíkem jste se seznámil až zde v Energii. Jak vám sedí jeho způsob tréninku a přípravy?

Nároky Radima Rulíka na hráče jsou velmi dobře známy! Nicméně pro mě jako pro mladého hráče je jeho způsob tréninku jistě jen přínosem.

Kdybyste měl srovnat přípravu ve Znojmě a tady v Karlových Varech, v čem byste shledal hlavní rozdíly?

Především karlovarská příprava je daleko tvrdší. Ve Znojmě se trénovalo, dá se říct, normálním a běžným způsobem. Tady jsou na hráče kladeny daleko větší nároky. Ve Znojmě byla příprava zaměřena především na různé hry. Ani zdaleka se tolik neběhalo! Samozřejmně jsme i posilovali, ale spíše lehce. Ve Znojmě to nebyl žádný extrém jako tady. To slovo extrém však myslím v tom nejlepším slova smyslu.

Miloslav Hořava

Pane Hořavo, první otázka asi nemůže být ani jiná. Jak jste zatím spokojen s průběhem letní přípravy?

Zatím vše probíhá podle plánu a v pořádku. Spokojen tedy jsem.

Máte v letošní přípravě naplánováno zahraniční soustředění, případně soustředění v České republice?

V rámci přípravy budeme na Božím Daru. Bude to týden na kolech. Je to již místní klubová tradice a i letos ji chceme zachovat. V srpnu je pak naplánován krátký zájezd do Švýcarska. (Příprava na Božím Daru probíhá v týdnu od 8.6. do 15.6. pozn. redakce)

Jak se vám spolupracuje s vaším kolegou Radimem Rulíkem?

Tak zatím probíhá naše spolupráce celkem dobře. Vše ale ukáží až samotné zápasy.

Po návratu pana Rulíka z ruského Avangardu Omsk zpět do Karlových Varů se, snad podle očekávání, soustředila veškerá pozornost fanoušků i medií na něj. Nepřijde vám trochu líto, že přestože jste hlavním trenérem vy, pozornost je uvalena na vašeho kolegu a vy jste se s trochou nadsázky dostal do ústraní?

Vůbec ne! Já nad takovými věcmi nepřemýšlím. Radim je tu domácí a mě to takto brát ani nenapadlo. To se tak ani brát nedá. (říká s úsměvem)


Letní úprava zimního stadionu. Položením palubovky získává klub prostor nejen pro trénink můžstev, ale i pro konání kulturních akcí (koncerty, autosalon, výstavy).


Útroby západní tribuny skrývají dobře vybavenou posilovnu.


Lukáš Pech při posilování nohou.


Velká naděje Energie a jeden z favoritů letošního draftu NHL Vojtěch Polák při náročném posilování.


Každý pátek vyráží hokejisté na mnoha kilometrovou tůru na kolech. To že to není jednoduché naznačují oblíbené trasy karlovarských trenérů: Klínovec, Boží Dar, Nové Hamry, Abertamy a mnoho dalších míst v Krušných Horách.


Lukáš Krajíček v plné přípravě na náročnou cestu.


Do tréninku se již naplno zapojil i centr Robin Bacul, který chyběl většinu loňské sezony pro zranění kolenních vazů.


Petr Franěk v čele pelotonu.


Jedna ze skupin pelotonu.


Hokejistům se nevyhnuly ani defekty, jako zde v případě Lukáše Pecha. Na opravě se podílí Rudolf Mudra (zleva), kustod týmu Vojtěch Polák st., masér Jan Mihál i samotný Lukáš Pech.


Významnou částí tréninkové přípravy jsou také kolečkové brusle. K tomuto účelu je využívána asfaltová dráha v rekreačním centru Rolava.


V plném tempu na trati Richar Bauer (zleva) a Lukáš Pech. Na vše dohlíží trenér Miloslav Hořava.


Radim rulík (zleva), Jan Alinč (předkloněný), Lukáš Bednařík, Jakub Kraus, Lukáš Krajíček a Václav Skuhravý (v zákrytu)


Čtveřice mladíků neztratila náladu ani v ostrém tempu. Na fotografii Kamil Tvrdek (zleva), Maritn Toms (vpředu předkloněný), Roman Prošek a Jan Košťál.


Libor Pavliš (zleva), s novými posilami Františkem Ptáčkem a Petrem Kumstátem.


Posila obranných řad Energie reprezentační obránce Slovenska Miroslav Vantroba.


Václav Skuhravý a Radim Rulík.