HC Energie Karlovy Vary

Problém je v našich hlavách, shodli se Mikeska a Salfický

Před týdnem po šestigólové výhře nad Mladou Boleslaví vládla v KV Areně skvělá nálada. Stačila však dvě nepovedená utkání s Litvínovem a Pardubicemi, aby se atmosféra obrátila o 180 stupňů. Prořídlé řady fanoušků dávaly v některých pasážích středečního utkání najevo svou nespokojenost. Michalu Mikeskovi a Dušanu Salfickému tak při pozápasových rozhovorech příliš do řeči nebylo.

Hokejisté Energie mají obrovský problém v hlavě. „Hopsali jsme před nimi, jako mladší žáci,“ přiznal po zápase Michal Mikeska a Dušan Salfický, který nastoupil do branky ve třetí třetině dodal: „Nedokážu odpovědět na otázku, zda diváky uspáváme. Každopádně to, co předvádíme, se asi našim příznivcům moc nelíbí,“ povzdechl si.

A kde je zakopaný pes? Na to je velice jednoduchá odpověď. „V hlavě. Klukům chybí sebevědomí. Vládne jakási skepse, a to je samozřejmě špatně. Musíme se na Kladně co nejrychleji probrat a urvat nějaký bod, jinak do toho upadneme ještě víc“ shodli se dva nejstarší hráči sestavy.

Dušan Salfický ještě doplnil: „Už když jsem do Varů přišel, bylo hned na hráčích vidět, že si vůbec nevěří. Pak se nám sice povedlo udělat pár zápasů a začali jsme se zvedat, ale po říjnové reprezentační přestávce jsme zase spadli do jakéhosi… Nevím jak to správně říci,“ hledal správná slova.

Na utkání s Pardubicemi, stejně jako na duel s Litvínovem, by v Karlových Varech rádi co nejrychleji zapomněli. Ale jak? „Řeknu otřepané klišé. To kdybychom věděli, tak bychom to dělali. Nevím, co k tomu více říci,“ povzdechl si sklesle Michal Mikeska.

Související články