HC Energie Karlovy Vary

Energie bez bodu, duel s Pardubicemi jednostrannou záležitostí

HC Energie - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Pozitiva bychom těžko hledali, alespoň v konečném součtu. I když Energie měla po herní stránce co nabídnout, do šaten po první třetině odešli spokojenější hosté. A utkání poté měli plně pod kontrolu jak po herní, tak po stránce střelecké. Energie se nedokázala prosadit ani jednou, zůstane tak na předposlední příčce. Zítra ji navíc Mladá Boleslav může odsoudit k pozici úplně poslední.
Tipsport extraliga, 29 (TV), st 7.12.2011
Karlovy Vary
Pardubice
0:4
0:1, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Kousal (Kolář II), 25. Buchtele (Kousal), 28. Koukal (Kolář I, Píša), 32. Kousal (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2232. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:4.
Karlovy Vary: Mensator (41. Salfický) - Gřegořek, Gawryletz, Přindiš, Gulaši, Gründling, Mocek, J. Látal, M. Rohan - Kumstát, Pech, Zaťovič - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Mikeska, Skladaný - Kuběna, Zucker, Kupec
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - T. Nosek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Půhoný

Komentář k utkání

Do letos třetího vzájemného souboje nastoupily oba celky v nekompletním složení. Po odchodu Davida Noska a nepřítomnosti Františka Bombice museli domácí trenéři improvizovat v obraně, hostům naopak k početné marodce přibyl i útočník Semorád.

V prvních minutách byl nejvíce vidět pardubický mladík Radil. Ve druhé minutě se z úhlu natlačil před Mensatora a vystřelil, v dalším střídání naopak svým faulem způsobil potenciální ohrožení pro svého brankáře. Martin Růžička však během karlovarské přesilovky nečelil jediné střele. Po Radilově návratu jej dobrými pokusy prověřili až obránci Mocek a Látal.

V dalším průběhu měli opticky navrch energetici. Mockova nahrávka v přečíslení 2 na 1 však trefila obránce a Kumstátův bekhend po obkroužení branky zamířil jen do Růžičky. Se skóre tak pohnuli hosté. Průnik Roberta Kousala po křídle zakončený blafákem a střelou pod víko byl jednou z mála dosavadních šancí hostů.

Pro domácí mohlo být ještě hůř, když v 15. minutě k Zaťovičovi za oplácení faulu na trestnou lavici přisedl domácí kapitán Skuhravý. Během více než minutu trvající přesilovky 5 na 3 si Východočeši sice vytvořili tlak, ale vyloženou příležitost neměli žádnou. Skóre se tak v první třetině už neměnilo.

Pokud si domácí fanoušci mysleli, že se jejich tým na počátku prostřední části díky vyloučení Starého vrátí do zápasu, nemohli se mýlit více. Domácím vázla přesnost nahrávek a v útočném pásmu strávili minimum času. Tento obrázek se nezměnil, ani když k časoměřičům usedl Zohorna a chvíli před vypršením jeho trestu i Kočí. Po přečkání dvojnásobného oslabení Pardubičtí dokonce využili špatné rozehrávky a Kousalovu vyraženou střelu z úhlu do odkryté klece dorazil Jan Buchtele.

Po gólu v plném početním stavu a oslabení už hostům zbývalo skórovat jen v přesilovce. Nečekali dlouho. Trest pro domácí lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě vykonal Petr Koukal, který u pravé tyče pohotově zametl Píšovu vyraženou ránu. Karlovarští soupeřovým akcím nestačili, u puku byli vždy později a na obzoru se rýsovala další pohroma. Průnik po křídle Koukal ještě nezakončil přesně, gólové souhře s Buchteleho s Petrem Kousalem už ale cynicky a zčásti i uznale zatleskali i domácí příznivci. Pardubičtí borci nedbali dvojnásobné přesily a akcí na jeden dotek dostali puk za nešťastného Mensatora. Na střídačce se začal rozcvičovat Dušan Salfický, který ve zbytku třetiny sledoval bezzubé pokusy svých spoluhráčů o korekci skóre.

Proti svému mateřskému klubu se Salfický do branky postavil až v poslední třetině. Důkladného uvítání se mu dostalo především ve 44. minutě, kdy Skuhravý zaváhal na středu hřiště, hosté ujeli do přečíslení 3 na 2 a nebezpečně pálil Nosek. Jednu z mála šancí ukázat vytříbenost svých zákroků následně dostal i brankář Pardubic. Ten vychytal samostatný nájezd Rastislava Deje a o chvíli později lapačkou vyrazil Zuckerovu střelu, která dobře mířila do pravého růžku. To však bylo ze strany domácích vše. Útočnou aktivitu sice vyvíjeli až do posledních minut, kdy pardubičtí obránci svému gólmanovi k čistému kontu příliš nepomáhali, souvislejší tlak a brankové šance přesto jejich hře chyběly až do konce. Pardubice si podruhé v sezoně z KV Areny po zásluze odvezly plný bodový zisk.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): V dnešním utkání jsme chtěli navázat na zlepšený výkon ve dvou třetinách posledního utkání. Myslím, že jsme splnili taktiku a úkoly, se kterými jsme do utkání šli. Dostali jsme se do vedení v první třetině i přesto, že jsme neproměnili přesilovku 5 na 3 a některé další šance. Ve druhé třetině jsme odskočili pěknými brankami na rozdíl čtyř branek a v závěrečné části jsme si utkání pohlídali.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Bylo vidět, že soupeř hraje v pohodě, což se o nás říci nedalo. V první třetině šli hosté do vedení po naší chybě ve středním pásmu a pak jsme dobře ubránili oslabení tří proti pěti. To nám mělo pomoct psychicky, ale bohužel ve druhé třetině přišel šestiminutový výpadek, kdy soupeř ztrestal naše chyby. Při naší přesilovce i při přebírání hráčů v předbrankovém prostoru. Tenhle výpadek rozhodl zápas. Ve třetí třetině jsme se snažili výsledek zkorigovat, vstřelit nějakou branku, abychom si zvedli sebevědomí. Bohužel to byl spíš souboj s našimi hlavami a dneska k nám bylo štěstí otočené zády.

Fotogalerie

Související články