HC Energie Karlovy Vary

Prohráli a budou dole, šanci máme, věří v úspěch junior Vaněk

Stejně jako první zápas s Vítkovicemi i úvodní duel se Spartou zvládli karlovarští junioři na výbornou a na led soupeře odjíždějí v dvojitým mečbolem. Ten první mohou využít již tuto středu na ledě sparťanské Tesla Arény. Úterní výhra se ale vůbec nerodila lehce, jak nám ostatně prozradil v pozápasovém rozhovoru člen první formace Dominik Vaněk. Levé křídlo juniorské pětky zařídilo důležitou druhou branku Energie v zápase. „Ze začátku jsme neplnili pokyny trenéra. Pak jsme se vzpamatovali a šlo to,“ hodnotil vstup do zápasu mladý útočník Karlových Varů.
Na začátku utkání jste vypadali ustrašeně a byli zatlačeni do hluboké defenzivy. Jak vy hodnodíte vstup do zápasu?
Ze začátku to bylo z naší strany hodně nervózní. Párkrát se nám nepodařilo vyhodit puk z našeho pásma, ale postupem času jsme se do toho dostali a myslím si, že jsme měli dost šancí. Z mého pohledu skvělá první třetina. Bohužel, že jsme to pak v závěru ztratili.

Zmínil jste vyvedený konec třetiny. Bylo to díky pozměněné taktice ve hře?
Právě naopak. Začali jsme hrát přesně to, co nám říkal trenér již na začátku před utkáním, jelikož jsme v úvodu nehráli tak, jak bychom měli. Následně se to zlomilo, poslechli jsme trenéra a vyšlo to.

Vy sám jste autorem druhé branky v síti Sparty. Může nám autor prozradit, jak zařídil druhý zásah?
No … zařídil (úsměv). Já jsem dostal puk akorát na střelu. Parádně to vybojovali v rohy Dany s Míšou (Daniel Záhora a Michal Vachovec pozn. red.). Já to dostal, jak jsme říkal, ideálně na střelu a trefil jsem se. To je vše.

Ve druhém dějství Sparta snížila. Nastal na karlovarské střídačce strach o výsledek?
Neřekl bych, že jsme se báli. Já si myslím, že si tento manšaft strašně moc věří a stejně jako já i všichni kluci v kabině věříme, že dojdeme hodně daleko.

Bylo ve třetí třetině cílem navýšení náskoku nebo jeho udržení?
My chceme vždycky vyhrát. A je jedno jestli to dáme 3:1 nebo 2:1 - hlavně vyhrát a urvat výhru.

Šli jste do prodloužení s vědomím že nemáte co ztratit nebo jste byli naopak pod tlakem?
Musím přiznat, že oboje. Ale na druhou stranu jsme si strašně moc přáli doma vyhrát. Za prvé je to první zápas v sérii, je to strašně důležité. Nyní máme díky výhře výhodu a jedeme na Spartu, kde se pokusíme urvat hned první zápas.

A vaše osobní prognóza na sparťanskou misi?
Já si myslím, že si můžeme hodně věřit. Po úterním zápase to budou oni, kdo prohráli a budou dole. Věřím v zítřejší úspěch.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v odvetném utkání !

Související články