Junioři načnou semifinále se Spartou v úterý, přijďte je povzbudit do KV Areny!

Senzace či náhoda? Ani jedno, postup karlovarských juniorů má na triku především bojovnost a srdce, díky kterému již parta kolem trenéra Mlejnka vyřadila ve čtvrtfinále play-off favority z Vítkovic. Steel, byť skončil o několik příček výše, podlehl energetikům čistě po nejkratší možné sérii 2:0 na zápasy. Semifinálové boje přisoudily Karlovarským soupeře z metropole. O postup do finále se totiž utkají s pražskou Spartou - vítězem kompletní základní hrací části. Což však pro Vary není žádnou překážkou, jak již předvedly v bojích se Steelem. První semifinále je na programu již toto úterý 21. 3. 2011 od 17:30. Přijďte podpořit nejstarší mládežnickou kategorii v bojích o finále!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis

Sparťanská krasojízda

Jakoby bylo seniorské mužstvo sparťanům vzorem, jak se hrát nemá. Na rozdíl od A týmu se juniorskému oddílu Sparty dařilo a na dálku se pralo s vítkovickým Steelem o první místo. V první půli základní části se Pražanům této mety dosáhnout nepodařilo, po postupu do skupiny A však Vítkovické předběhli a o bod si zajistili postup do vyřazovacích bojů z té nejvýhodnější pozice.

Úchvatná je sparťanská produktivita. Hned v jedenácti duelech dokázali hráči vstřelit sedm a více branek. Úplným rekordem sezony pro sparťany je utkání s Havlíčkovým Brodem, které tým potupil deseti brankami. Z druhého soudku může však Pražany mrzet porážka od úhlavního soka v bojích o prvenství Vítkovic, od kterých na vlastním ledě dostali příděl šesti branek bez žádné odpovědi.

Čtvrtfinále = formalita

Již úvodní zápas této krátké série naznačil, že souboj prvního s posledním postupujícím po základní části bude zcela v režii Sparty. Nehrála již tolik ofenzivně, ale i tak to stačilo po prvním zápase na výhru 4:0 pro Pražany.

O poznání těžší to již Sparta měla ve druhém klání. První třetina branku nepřinesla. Ve druhé se ujali vedení Litvínovští a sparťanský Přibyl srovnal na 1:1 až v 56. minutě. Vyrovnání domácí notně nakoplo a již v první minutě prodloužení skóroval Rubeš a poslal tým z metropole do semifinále.

Statistiky play-off

Nejproduktivnější hráčMichal Vachovec - 3 body (1+2)