HC Energie Karlovy Vary

První zkouška na domácím ledě. Přijede předloňský mistr z Třince!

Až z dalekého východu přijede do Karlových Varů první extraligový soupeř sezony 2012/13. Slezští Oceláři v prvním kole převálcovali úřadujícího mistra z Pardubic na svém ledě v poměru 4:1. Dalším velkým vykřičníkem pro družinu trenéra Kýhose je i fakt, že se energetikům v minulé sezoně proti Třinci vůbec nedařilo. Ve dvou zápasech na domácím ledě inkasovali deset branek a celkově si ze čtyř vzájemných duelů neodnesli ani bod. Podaří se Západočechům nepříznivou bilanci prolomit? Přijďte Karlovaráky podpořit od v neděli od 17:30 do KV Areny.
Kde sledovat utkání: Textový přenos | Video přenos

Trenérská dvojice Třince? Turek a Janků

Jsou vám tato dvě jména povědomá? Ano, správně, oba hráči váleli v dresu karlovarské Becherovky v 90. letech. V klubovém archivu se nám podařilo najít několik snímků obou hráčů v karlovarských barvách.

Pavel Janků proti Plzni v dresu Becherovky.

Pavel Janků proti Třinci. Na fotce je tísněn u mantinelu Sekerášem. Martin Rousek přihlíží. Sezona 1999/2000.

Josef Turek na snímku ze sezony 1995/96. Proti Becherovce tehdy v první lize nastoupil Přerov.

Uvidíme, jak se trenérské dvojici povede proti jejich bývalému celku.

První zápasy obou týmů

Třinečtí si, jak už bylo zmíněno, v prvním utkání až překvapivě hladce poradili s úřadujícím mistrem z Pardubic. Ocelářům hodně pomohl výkon brankaře Petera Hamerlíka, který z utkání vyšel s jednou inkasovanou brankou a úspěšností zákroků sahající přes 96%! Proti Pardubicím úřadovala hlavně první lajna Třince. Ta zařídila všechny čtyři branky.

Energie v prvním utkání zamířila do holešovické Tipsport Areny, aby odehrála utkání se Spartou. Po brance Petra Kumstáta z druhé minuty vedla dlouhých padesát minut. Pak ale vyrovnal Petr Ton a v nájezdech byli šťastnější sparťané. I v tomto duelu byl dlouho klíčovým hráčem brankař. Tomáš Závorka dostal po výborných výkonech z přípravy důvěru trenéra Kýhose a v prvním utkání sezony rozhodně nezklamal. Bude zajímavé sledovat, koho postaví karlovarský lodivod do branky v nedělním utkání.

Poslední zápas

HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Zíb (Hrabal, Bonk), 15. Zíb (Hrabal, Růžička), 17. Růžička (Bonk, Hrabal), 28. Bonk (Růžička, Varaďa) – 45. Somík.
Sestava Třince: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – Růžička, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava.

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:1sn (0:1, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Ton (Broš), rozh. nájezd Jánský – 2. Kumstát (Pech).
Sestava Energie: Závorka - Gründling, Kohn, M. Rohan, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Keith, Skladaný - Koblasa, Vachovec, T. Rohan.

Vzájemné zápasy 2011/2012

12. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:6
25. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:0
38. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 1:4
51. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:0

Vzájemné zápasy 2010/2011

09. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:4 sn.
22. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:2 sn.
35. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 pr.
48. kolo HC Energie Karlovy Vary . HC Oceláři Třinec 2:4

Související články