HC Energie Karlovy Vary

Gřegořek: Měli jsme Třinci odskočit a byl by klid

Hokejisté Energie v úvodních dvou kolech Tipsport extraligy narazili na dva silné týmy a s jedním bodem na výhru stále čekají. V obou utkáních jim patřil úvod, ale po řadě neproměněných šancích převzal otěže zápasu soupeř. „I když jsme vedení ztratili, měli jsme se o body víc poprat,“ konstatuje po utkání s Třincem obránce Petr Gřegořek.

Petře, prohráli jste s Třincem. Kde vidíte příčiny neúspěchu?
Jednoznačně v polovině utkání. V té době se rozhodovalo. Do té doby jsme podle mého byli jasně lepším týmem. Dostali jsme je pod tlak. Někdo může namítnout, že jsme hráli přesilovky, ale ty jsme si vypracovali díky tlaku, který jsme si vypracovali.

Měli jste dvouminutovou přesilovku pět na tři…
To ano. A že jsme jí nevyužili, je sice škoda, ale ještě se nic nedělo. Přesilovek jsme měli dost a i šance byly. Bohužel jsme udělali dvě chybičky, po kterých se soupeř prosadil. Nicméně obě byly takové běžné věci. Prohraná bule a když to někdo trefí přímo do víka, tak je to jeho umění, ale tak trochu i náhoda.

Následně jste působili jako vyměnění, mužstvu už chyběl tah na branku…
Ano. Hráli jsme jako úplně jiný tým. Přitom se ve své podstatě nic nedělo, prohrávali jsme jen o gól. Měli jsme šlapat dál jako před tím a pokusit se s výsledkem něco udělat.

Kouč Kýhos si během přípravy stěžoval na nízkou produktivitu. Je i to důvod proč to s Třincem nevyšlo?
Určitě. My jsme měli dva zápasy, ve kterých jsme měli mnoho šancí. Jak na Spartě, tak i teď s Oceláři. Musím si nasypat popel na hlavu. Na Spartě jsem měl před sebou prázdnou a nedal jsem. Ale tak to v hokeji chodí. Ne vždy, když do něčeho bouchnete, tak to tam spadne. Ale my jsme si v obou případech vypracovali vedení, a když už jsme ho pustili, tak jsme se měli více o body poprat. Od poloviny zápasu nás Třinec pustil k něčemu jen sporadicky.

Rozhodujícími faktory byly přesilovka pět na tři, další početní výhody i trestné střílení, které jste nevyužili?
Ano. Nic jiného na to říci nedokážu. Mohli jsme soupeři odskočit na rozdíl dvou, tří branek a mohl být klid. Utkání by si vyvíjelo jinak. Třinec by to musel hodně otevřít, a i kdyby dal branku, tak by stále prohrával. Všechny tyto akce měly skončit gólem. Proto jsme prohráli.

Související články