HC Energie Karlovy Vary

Mrzí nás neproměněné přesilovky, říká Závorka

Třicet čtyři zákroků si připsal Tomáš Závorka v utkání proti Třinci. Ani to však nestačilo, aby zkrotil všechny střelecké pokusy hostí. Nakonec za jeho zády skončil puk čtyřikrát. Energie prohrála svůj první domácí zápas a po dvou kolech je na desáté příčce s bodem. „Jedeme do Zlína, kde chceme urvat nějaké body,“ hlásí mladý brankař, který nastoupil v obou dosavadních utkáních ročníku.

Byl rozdíl mezi Energií a Třincem tak velký? Opravdu byli hosté o tolik lepší?
Nemyslím si. Mrzí nás, že jsme nevyužili přesilovku 5 na 3. Kdybychom se v ní prosadili a odskočili na dvoubrankový rozdíl, tak by se zápas asi odvíjel jinak. Třinec pak dal dvě rychlé branky, což nám ubralo jak fyzické, tak hlavně psychické síly.

Klíčové momenty byly tři. Nevyužitá dvojnásobná přesilovka, neproměněné trestné střílení a dvě inkasované branky v devatenácti sekundách. Souhlasíte?
Hokej se sice hraje na šedesát minut, ale rozhodují maličkosti ve hře. Tyto tři momenty byly základním kamenem pro výhru hostí a byly velmi důležité. Myslím si, že pokud bychom vstřelili branku na 3:1, tak bychom to naší kvalitní obrannou hrou dokázali, i proti tak ofenzivně laděnému týmu, ubránit.

Který z gólů vás nejvíce zaskočil?
Těžko říct. U čtvrtého gólu mě překvapilo, že hráč po mé levici nezpracoval přihrávku a puk se odrazil od mantinelu přímo k volnému Růžičkovi. Tam jsem možná mohl být aktivnější hokejkou, ale tím bych zase odkryl prostor mezi betony. Teď už s tím nic neudělám.

Jaký je váš názor na atmosféru v KV Areně?
Atmosféra byla dobrá. Fanoušci se určitě těšili na první utkání a já bych jim chtěl za sebe i za celou kabinu poděkovat, že přišli a hlasitě nás podporovali. Doufáme, že je v utkání s Plzní potěšíme a vyhrajeme.

Třinec je pro Energii hodně neoblíbeným soupeřem. V minulé sezoně sebral Energii všechny body, které byly ve hře. Je to náhoda?
Shodou okolností jsem jeden z těch zápasů odchytal já. V loňské sezoně jsem nastoupil do šesti zápasů včetně toho jednoho s Třincem a nevzpomínám na něj rád. Dostal jsem šest branek. Je to velmi kvalitní soupeř, který hraje výborně v útoku. Pro brankaře jsou zápasy s týmy, jako je Třinec nepříjemné. V těchto utkáních není moc laciných střel, na kterých by si brankař vybudoval sebevědomí a jistotu. Každá druhá střela je pro ně akce, ze které může padnout branka. Pro mě je to jeden z favoritů Tipsport extraligy.

V prvním kole na Spartě jste předvedli výborný výkon, nakonec jste ale prohráli. Dneska další prohra s Třincem. Jaký je výhled do nejbližší budoucnosti?
K dalšímu utkání jedeme do Zlína, kde to bude těžké a pak máme doma v neděli Plzeň. Máme docela těžký los ze začátku extraligy, ale ze Zlína chceme přivést nějaké body, protože loni nám na začátku ujel vlak, který se extrémně těžce dohání. A tomu se chceme vyhnout.

Jak osobně nahlížíte na situaci, která teď vznikla v týmu kolem brankářů?
Můj cíl byl hlavně dostat se do týmu, což se mi díky dobré přípravě povedlo. Ve třech zápasech jsem dostal asi čtyři branky, s čímž jsem spokojený. Trenéři pak vybrali k Lukášovi Mensatorovi mě. Je pravda, že mi občas hodně pomohl tým. Například v utkání v Ufě s domácím Salavatem. Tenkrát odehrál celý tým výborný zápas založený na obraně. Kluci spoustu střel zblokovali, likvidovali dorážky, atd… Je ale pravda, že zrovna tento zápas se mi docela povedl, střel mi moc nevypadlo, a když už jsem puk vyrazil, tak to bylo dobře do rohu.

Lukáš teď za vámi sedí na střídačce. Jak to bere?
S Lukášem se známe už asi šest let, takže si myslím, že náš vztah je výborný. On fandí mně, stejně jako já fandím jemu, když zase chytá on. Hokej je kolektivní sport, budeme si navzájem pomáhat, radit a fandit a všechno snad dopadne dobře.

Související články