HC Energie Karlovy Vary

Rachůnek s Balánem na marodce

Poslední utkání energetiků kromě radosti z bodového zisku a prvního místa v tabulce přinesla také několik špatných zpráv. Na marodku karlovarských hokejistů totiž postupně přibyli dva z nejzkušenějších hráčů, útočníci Stanislav Balán a Tomáš Rachůnek.

Útočník Stanislav Balán, který se do lázeňského města vrátil po dvou letech, nastoupil v soutěžním utkání Energie naposledy v 5. kole WSM ligy proti Benátkám nad Jizerou. Pod vysokou výhru energetiků 8:1 se podepsal jednou asistencí, od té doby se ale na zápasové soupisce neobjevil. Na vině je zranění zad, které jedenatřicetiletému forvardovi nedovoluje naplno se zařadit do tréninku či zápasů. Dobu rekonvalescence je v tuto chvíli těžké odhadovat.

Na marodku našeho týmu přibyl po posledním duelu s Litoměřicemi i Tomáš Rachůnek. Šestadvacetiletý útočník odnesl tržnou ranou a otřesem mozku nešetrný zákrok litoměřického Martina Havelky, který za faul z posledních sekund zápasu na karlovarského forvarda vyfasoval trest ve hře. Tomáš Rachůnek byl již z nemocnice propuštěn do domácího léčení. Dle svých slov se již cítí lépe a brzy by se mohl zapojit do tréninku.

Při absenci obou zkušených hráčů by měli dostat příležitost hráči širšího kádru Energie, kteří s týmem pravidelně trénují nebo se rozehrávají v druholigovém Sokolově.