HC Energie Karlovy Vary

Radim Hruška druhou posilou do útoku

Do přípravy karlovarského A-týmu se od 1. května zapojí osmadvacetiletý útočník Radim Hruška, který přichází na přestup z Vítkovic. S odchovancem vsetínského hokeje klub počítá na post centra druhé formace. S Energií se Radim Hruška dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí.

Účastník mistrovství světa do 20 let 2004 dorostl do výšky 188 centimetrů, které podle generálního manažera Miroslava Vaňka týmu velmi prospějí. „Naším zájmem je, aby ve druhé formaci nastupovali vysocí a silní hráči. Těch máme aktuálně nedostatek, potřebujeme zvětšit výškový průměr našeho mužstva. Radim Hruška toto kritérium stoprocentně splňuje. Navíc je to hráč, který dokáže spoluhráčům připravovat šance nebo je sám proměňovat. Počítáme s ním na přesilovky a oslabení,“ uvedl generální manažer klubu.

V české extralize Hruška kromě Vítkovic působil také v Brně a mateřském Vsetíně, 11 zápasů odehrál i za slovenskou Skalici. Bodově se mu nejvíce vydařila sezona 2010/11, ve které v dresu Komety zaznamenal 23 branek a 22 asistencí. V sezoně 2004/05, kdy už nastupoval za A-tým, pomohl v play-off juniorům Vsetína k zisku mistrovského titulu.