HC Energie Karlovy Vary

Soupiska Energie má finální podobu

Do ostrého startu extraligy zbývá jen něco málo přes týden a karlovarští fanoušci už vědí, se kterými hráči naskočí Energie do úvodního duelu v Kladně. Na hostování do první ligy odcházejí brankář Závorka, obránci Černý se Schmidtem a útočníci Kuběna a Budínský. Nadějný forvard Tomáš Rohan bude dále bojovat mezi juniory. Naopak nový kontrakt s týmem podepsal Marek Haščák (na snímku). „V tuto chvíli již vedení klubu nepočítá s dalšími změnami. Kádr je uzavřen, čítá dva brankaře, osm obránců a třináct útočníků,“ shrnuje generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Podrobnosti naleznete uvnitř článku.
K obhajobě mistrovského titulu vyrazí energetici s omlazeným kádrem. Již dříve nahradili úspěšné defenzivní veterány Řezníčka, Mudrocha, Dubna a Hanzlíka mladší bojovníci Hájek, Mucha a Parýzek. Z hostování v Mladé Boleslavi se pak vrátil Tomáš Brňák. V útočných řadách vystřídal Milana Procházku a Petra Sailera kanonýr Václav Pletka. K němu na začátku přípravy na ledě přibyl na zkoušku také Marek Haščák. A právě slovenský reprezentant podepsal s klubem nový kontrakt. „Marek Haščák obstál ve zkoušce a podepsal s Energií smlouvu na následující sezonu s roční opcí. Hráč má velkou perspektivu, je mu teprve 23 let. Musí na sobě ale nadále hodně pracovat, a to zejména po kondiční stránce. Jsme ovšem přesvědčeni, že jeho výkonnost bude v budoucnosti růst,“ komentuje definitivní příchod vysokého útočníka do karlovarského kádru generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Další hráči ovšem musí kabinu mistrů alespoň dočasně opustit. Po vyhodnocení celé přípravy a přípravných utkání se trenéři spolu s vedením rozhodli uvolnit z kádru několik hráčů. Tým tak opouští jeden brankář a dva obránci a také tři útočníci. „Tomáš Závorka odchází na hostování do prvoligové Kadaně. Tomáš má vyřízený střídavý start do našeho mužstva a bude jej využívat také Baník Sokolov,“ prezentuje první změnu a pokračuje v obraně: „Tomáš Schmidt jde rovněž na hostování do Kadaně. Ohledně Kamila Černého jednáme s Táborem. Kamil se v Táboře narodil, má zde rodinu a je jeho výslovným přáním zde hrát.“ Oba hráči mají do Karlových Varů střídavý start a v případě potřeby mohou naskočit v extralize.

Ofenzivní řady opouští trojice nadějných mladíků, jejichž chvíle by měly teprve přijít. „Pavel Kuběna a Vít Budínský jdou na hostování do Kadaně se střídavým startem v Karlových Varech. Tomáš Rohan se vrací do našeho juniorského výběru. Pro případ zranění bude ale připraven pro první tým,“ doplňuje Vaněk.

V mládežnické záloze pak budou na svou šanci čekat i další hráči: „Kromě těchto hráčů, kteří budou působit především v první lize, máme ještě dva obránce a dva útočníky v juniorském týmu. Tito hráči budou v případě zranění, nemoci nebo poklesu formy rovněž připraveni naskočit v našem áčku.“