HC Energie Karlovy Vary

Štěpán Hřebejk: Ve hře je ještě osmnáct bodů

Mohl to být právě Štěpán Hřebejk (na fotografii), kdo otevře skóre v zápase. V první třetině se mu po Loginovově nahození naskytla obrovská příležitost v podobě nikým nehlídaného povalujícího se kotouče po brankovišti. Jenže než se stačil Hřebejk rozkoukat, už bylo po šanci. „Někdo tam vystřelil od modré a kotouč se odrazil do brankoviště. Já jsem ho viděl, měl jsem ho na dlouhou hůl, tak jsem se ho tam snažil doklepnout, ale gólman tam na poslední chvíli strčil hokejku a ten puk mi vyrazil,“ popisuje Štěpán svou největší šanci v utkání.
Energie hrála v neděli dobře, ale jen do chvíle, dokud neinkasovala. Potom naskočila nekonečně dlouhá doba, ve které se domácí topili. Herně se zvednout a vytvořit si opět tlak se jim podařilo až po Čuttově vyrovnávací brance, která jim opět vlila krev do žil. V posledních zápasech se to stává skoro pravidlem. Je to tím, že je pro hráče psychicky náročný už jen samotný fakt, že opět prohrávají? „Určitě je to pro nás tím. V posledních zápasech se nám to stalo mnohokrát, že když jsme prohrávali o jeden nebo dva góly, tak jsme se do toho soupeře tlačili, ale to nám nepřidá. My se prostě potřebujeme dostat do dvoubrankového vedení a nějaký ten zápas takhle urvat,“ zamýšlí se Štěpán Hřebejk.

Třetí třetina mohla rozhodnout. Energetici v ní svého soupeře a zejména jeho brankáře několikrát pěkně potrápili. Přes všechnu snahu se jim to však nepovedlo a po prohře v nájezdech získali pouhý bod. „Mrzí nás to hodně, protože ty šance jsme měli. Měli jsme vyhrát a ty tři body tu mohly zůstat. Za to teď máme pouze jeden a rozhodně s tím nemůžeme být spokojení,“ smutně dodává.

Nedělní utkání bylo přímým soubojem o poslední příčku. A na tu energetici po porážce spadli vinou horšího skóre. S Boleslaví mají navíc i horší vzájemný zápas, který je kritériem při bodové shodě na konci soutěže. „My se hlavně nemůžeme dívat na to, jestli s někým máme lepší nebo horší skóre. My prostě musíme mít o ty dva body víc, protože je ve hře ještě osmnáct bodů, což je hrozně moc. Musíme bodovat a to co nejdříve a hlavně co nejvíce,“ uvědomuje si Štěpán základ úspěchu a neúspěchu.

V prodloužení to byl právě Štěpán Hřebejk, který schytal tvrdý faul od Michala Macha. Nějakou dobu zůstal ležet na ledě a na rozhovor přišel s jedním stehem na tváři. Co se na ledě odehrálo? „Dostal jsem puk k mantinelu a jenom jsem ho chtěl vsunout do pásma. Jenom jsem se otočil a přišla hrozná rána a abych řekl pravdu, tak ani nevím z jaké strany přišla,“ popisuje situaci.

Zranění na první pohled nevypadá nějak hrozně, přesto jsme se ho zeptali jak vidí svůj zdravotní stav do dalšího utkání. „Určitě nastoupím. Já vůbec ani nepřemýšlím, že bych nehrál. Zítra máme volno, tak se z toho musím oklepat a v úterý se prostě jede dál,“ odvětil bez váhání.

Související články