HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Harkabus o dvojzápase s Dinamem a nominaci do utkání hvězd

Útočník Vlčí smečky Tomáš Harkabus v obou posledních utkáních s petrohradským Dinamem vystřelil svému týmu drzhý bod v samostatných nájezdech. Potvrdil tím svou pozici nejlepšího střelce MHL i oprávněnost své nominace do utkání hvězd MHL, které se uskuteční 31. ledna. V našem rozhovoru vyjádřil naději, že do ruského Čerepovce z Karlových Varů nepojede sám.

Tomáši, čtyři body proti Dinamu Petrohrad. Je to pro vás úspěch?
Dinamo je hodně nebezpečný soupeř a má v kádru několik starších a zkušených hráčů. Pro nás ta utkání byla hodně těžká, zvláště po té pauze. Hra, kterou jsme před ní praktikovali, se nám teď moc nedaří, ale snad se do toho zase dostaneme a půjde to. V prvním utkání jsme se oťukávali a bylo to hodně těžké, myslím, že jsme se dvěma body mohli být spokojeni. Ve středu jsme určitě měli urvat všechny tři body, vedení 4:1 bychom určitě ztrácet neměli.

Dinamo oba zápasy začalo velmi aktivně. V prvním zápasu vás to překvapilo, ve druhém jste s tím asi počítali, že?
Rozebrali jsme si úterní zápas na videu a něco jsme si k tomu řekli. Řekli jsme si, že budeme jinak napadat a jinak zakládat akce. Měli jsme na to ranní rozbruslení, takže jsme se na to dobře připravili a nebýt druhé třetiny, tak ten zápas proběhl úplně v klidu.

Ve druhém utkání jste měli výpadek ve druhé třetině, kdy soupeř třemi góly vyrovnal. Čím si to vysvětlujete?
Nevím, čím to je. Ty naše druhé třetiny jsou letos skutečně katastrofální. Byla to asi naše vlastní nekoncentrovanost. Říkali jsme si, že vedeme 4:1 a je to jen na nás, kolik to skončí. Chtěli jsme hrát více odzadu a nezvládli jsme to. David Fečo nám tam chytil dalších pár gólů a možná i díky němu to skončilo nakonec naštěstí 5:5.

V obou utkáních jste vstřelil vítězný nájezd. Bylo těžké na brankáře ještě něco nového vymyslet?
V prvním nájezdu ve středu jsem chtěl zkusit něco jiného, protože jsem čekal, že se gólman se na mě připravil a bohužel mi to nevyšlo. Poté jsem si řekl, že jestli pojedu podruhé, tak zkusím tu svou klasiku a naštěstí to dopadlo dobře.

Ve středu se vám také dařily početní výhody...
My jsme je hodně trénovali. Po té pauze se nám ale opravdu skoro nic nedařilo, ani ty přesilové hry. Zaměřili jsme se na ně a konečně nám to tam napadalo.

Vrátili jste se zpět na první místo Západní konference. Jaká je v kabině nálada?
Teď jsme čtyři domácí zápasy vyhráli, takže nálada je určitě dobrá. Ve čtvrtek krátce potrénujeme, zregenerujeme a v pátek už odlétáme do Běloruska na čtyři utkání a poté se přesouváme do Čechova a do Stupina. Všude se budeme snažit podat co nejlepší výkon a urvat další body.

Co říkáte na svou nominaci do utkání hvězd MHL?
Je to úžasné, nečekal jsem, že budu vybraný hned do první formace. Je to pro mě samozřejmě příjemné tím víc, že na internetu hlasovali asi především čtenáři z Ruska. Jsem za to strašně rád a už se do Čeljabinsku těším.

Další formace budou vybírat trenéři. Kdo by si podle vás nominaci ještě zasloužil?
Doufám, že se tam určitě ještě někdo z Energie dostane. Určitě by měl jet Matěj Zadražil, který jasně vede bodování celé ligy. Trenéři to určitě vidí, zvolí ho a pojedeme spolu. Ale nejlepší by bylo, kdyby nás jelo co nejvíce.

Související články