HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Klíma: Mužstva s takovou formou prostě musíme porážet

Energie proti trápící se Spartě zdaleka nepředvedla suverénní výkon. O to více v jejích řadách vynikl mladý útočník ze čtvrté lajny Tomáš Klíma (na fotografii). Trenér jej odměnil velkým prostorem na ledě, který zužitkoval v jednu branku a jednu asistenci. Na konci zápasu tak byl Tomáš právem vyhlášen hráčem utkání. „Po vstřelené brance jsem si začal věřit, a to se odrazilo také na mém výkonu. Trenér očekával, že bych mohl znovu skórovat. Za tuhle šanci jsem opravdu rád a doufám, že to takhle půjde i dál,“ věří útočník z hokejové rodiny.
Tomáš Klíma v dnešním utkání vsítil svůj premiérový gól za áčko karlovarské Energie. Na tuto chvíli čekal osm zápasů a dnes se mu konečně zadařilo. Jak se po dosažení této mety cítil? „Pocity bezprostředně po góle byly vynikající. Nyní mě ale mrzí, že jsme získali jen jeden bod a ne tři,“ rozhovořil se mladý útočník po utkání.

Tomáš zužitkoval Sailerovu akci přes celé hřiště. „Petr sebral puk v našem pásmu, protáhl ho středem do jejich pásma. Sparťanský bek mu ten kotouč vypíchl přímo na mou hůl, tak jsem se rozhodl vystřelit a naštěstí to tam padlo,“ vybavuje si Tomáš celou gólovou situaci.

Minulý zápas přihrával Hřebejkovi na gól, dnes si může připsat další dva body za vstřelenou branku a asistenci u vyrovnávací branky. Vypadá to, že se útočník s českým i slovenským pasem v Tipsport extralize konečně aklimatizoval. „Zatím to tak vypadá, ale uvidíme, jak se mi bude dařit dál. Přede mnou je ještě mnoho dřiny,“ nechce se dopouštět ukvapených závěrů.

Sparta venkovní zápasy letos nevyhrává. Ze čtrnácti pokusů bodovala jedinkrát na ledě Mladé Boleslavi, kterou před měsícem porazila poměrem 2:0. V KV Areně tak mohla přidat teprve druhý zářez na pažbu. Nepodcenili energetici svého soupeře i díky této statistice? „První třetina tomu nenaznačovala. Ale v té druhé jsme úplně přestali hrát naší hru, čehož oni využili a otočili zápas. Ve třetí třetině jsme si vytvořili slušný tlak, během kterého jsme dali jednu branku, a ty nájezdy jsou potom už loterie,“ vrací se Tomáš k průběhu zápasu.

Šest zápasů trvala mizérie, během které sparťané nevybojovali jediný bod. A jak v posledních letech bývá zvykem, zvedli se právě na ledě karlovarských hokejistů. Že nedokázali porazit soupeře v tomto rozpoložení energetiky pochopitelně mrzí. „Když sem přijde mužstvo s takovou formou, jakou měla do téhle doby Sparta, tak to určitě zamrzí,“ říká forvard s desítkou na zádech.

A byl to právě Tomáš Klíma, kdo mohl s výsledkem ještě něco udělat. Trenér Stavjaňa je poslal na třetí samostatný nájezd. Jenže ten Tomášovi vůbec nevyšel. „Kluci i trenér mě dnes vybrali a chtěli, abych jel. Já jsem se rozhodl pro střelu, ale bohužel to dopadlo, tak jak to dopadlo,“ dodává na závěr.

Související články