HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška hlavním trenérem partnerského klubu v Sokolově

Bývalý dlouholetý asistent A-týmu a trenér mládežnických kategorií Tomáš Mariška bude ve své kariéře pokračovat v partnerském Sokolově, kde se stane hlavním trenérem prvního mužstva.

Bývalý obránce juniorského Havlíčkova Brodu či Jindřichova Hradce svoji hráčskou kariéru ukončil v sezoně 2005/2006. Své trenérské začátky spojil s mládeží na Vysočině, aby se v roce 2012 přesunul na západ Čech, do Karlových Varů, kde se stal asistentem Karla Mlejnka u juniorky hrající ruskou MHL. V dalších sezonách pak tento tým vedl jako hlavní trenér.

V sezoně 2015/2016 se vrátil po bok Karla Mlejnka, tentokrát jako asistent u extraligového týmu Karlových Varů. Po roční odmlce, kdy tento jednačtyřicetiletý trenér působil jako hlavní trenér varské juniorky, se Tomáš Mariška vrátil k první týmu, tentokrát jako asistent Martina Pešouta. Nejprve jednu sezonu v první lize, následně pak 4 sezony v extralize. V uplynulé sezoně pak Tomáš Mariška působil jako trenér dovedností u juniorky Karlových Varů a jako hlavní trenér u kategorie U15.

„Tomáš v našem klubu dlouhodobě působil už od dob, kdy naše juniorka hrála Mládežnickou hokejovou ligu, naposledy pak vedl devátou třídu, kterou dovedl do nově vzniklé Extraligy 9. tříd. Tým velmi dobře reprezentoval i na Olympiádě dětí a mládeže na přelomu ledna a února. Zároveň pomohl mnoha klukům v rozvoji jejich dovedností a výkonnosti. Za jeho práci v Energii mu jménem klubu moc děkuji a myslím si, že v nové spolupráci s Baníkem je momentálně tím nejvhodnějším, který může pomoct k tomu, aby se mladí hráči v Sokolově rozvíjeli,“popřál mnoho štěstí Mariškovi v novém angažmá šéftrenér mládeže HC Energie Jiří Ryžuk.

Angažmá v Sokolově tak bude pro Tomáše Marišku prvním na pozici hlavní trenéra v seniorské kategorii. Výhodou nového muže na lavičce Sokolova by však měla být znalost místního prostředí i hráčů, kteří doposud v Baníku působí a také několikaleté zkušenosti z nejvyšší soutěže.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout jednání do zdárného konce a dostávám šanci působit v HC Baník Sokolov. Kontakt s vedením a celou organizací jsem měl velmi úzký již dříve, ale k dohodě se podařilo dojít až nyní. Jsem rád za tuto příležitost a udělám vše pro to, abych tuto důvěru splatil co nejpoctivější prací a nezklamal ani vedení ani fanoušky HC Baník Sokolov,“ řekl k novému angažmá Tomáš Mariška.