HC Energie Karlovy Vary

Trenér Arnošt převzal juniory, suchá příprava v plném proudu

Realizační tým juniorů v uplynulých dnech doplnil dvaačtyřicetiletý Mgr. Pavel Arnošt, který na pozici hlavního kouče nahradil Tomáše Marišku. Nový kouč naposledy trénoval Prostějov a má také zkušenosti s vedením mládežnických reprezentací. Pavel Arnošt s Vlčí smečkou už započal letní přípravu, což je také tématem našeho rozhovoru.

Realizační týmy mládeže 2017/18

Z Kralup až do české reprezentace

Hráčská kariéra Pavla Arnošta začala v klubu HC Sparta Praha a skončila v roce 1993 klubem HC Hvězda Praha. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově a získal trenérskou licenci "A". V roce 2000 se stal trenérem žáků a juniorů HK Kralupy nad Vltavou. Trénoval také mládežnické týmy BK Mladá Boleslav, HC Sparta Praha a v letech 2013 - 2016 byl hlavním koučem reprezentace v kategoriích U16 a U17. Posledním místem působení byl klub LHK Jestřábi Prostějov.

Arnošt: Hlavní je hráče zlepšit a posunout blíže do dospělého hokeje

Pane trenére, jak byste se představil karlovarským fanouškům a čeho si ve své trenérské kariéře doposud nejvíce ceníte?
Vždy jsem byl soupeřem, když jsem trénoval v  klubech BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha v  mládežnické kategorii. Nejvíc si cením? Cením si, že jsem mohl pracovat už ve zmíněných klubech a dále zkušenosti u mládežnické české reprezentace.

Jak jste se o nabídce trénovat karlovarské juniory dozvěděl a co stálo za vaším rozhodnutím ji přijmout?
Nabídku jsem dostal od šéftrenéra mládeže pana Jiřího Ryžuka. Za rozhodnutím stál pozitivní vztah s  kolegy trenéry z  klubu HC Energie Karlovy Vary a samozřejmě prostředí, které je zde téměř dokonalé.

V minulých letech jste tedy působil i jako hlavní trenér u české reprezentace mládeže, přenesete z toho nějaké poznatky do extraligového hokeje Vlčí smečky?
Věřím, že ano. Myslím, že jsem tam nabyl spoustu užitečných zkušeností z mezinárodního hokeje. Společně s Václavem Baďoučkem, který má spousty zkušeností z extraligy, se to budeme snažit přenést do hokeje našich svěřenců.

Letní příprava je v plném proudu, jak konkrétně ji povedete vy?
Máte pravdu, naše přípravné období je již v  plném proudu. Máme tu výhodu, že jsou tu skvělé podmínky, jak sportoviště mimo led, tak máme k dispozici ledovou plochu a obojí budeme hojně využívat. Určitě by tato kategorie měla být zaměřena na rozvoj silových schopností a využijeme ledu k zdokonalování dovedností na ledě.

Budou součástí přípravy nějaká soustředění či turnaje?
Ano, bude letní soustředění. Klub nám zajistil v  červnu soustředění v Krušných Horách na Božím Daru. Přijde určitě vhod, budeme akorát v půlce přípravného období a změna tréninkového rytmu bude pro všechny příjemná. Věřím, že si soustředění užijeme jak v realizačním tým, tak i samotní hráči.

Už jste měl možnost seznámit se s letošním kádrem? Jaké je jeho složení?
Pár hráčů už znám z dřívější doby, kdy jsem sledoval utkání ze své pozice, hlavně ročník 1999. Ostatní poznávám a zatím jsou pozitivní pohledy na hráče a věřím, že to tak zůstane. Máme výbornou atmosféru a teď ji jen udržet v celé sezoně.

Vím, že je to náročná otázka, ale jaké ambice si kladete pro Vaší první sezonu s Vlčí smečkou?
Momentálně se soustředíme na dobrý trénink v  přípravném období a hráče motivujeme k jejich výkonnostnímu posunu v jejich dovednostech a schopnostech. Samozřejmě máme ty nejvyšší cíle a uvidíme, jestli je docílíme, ale hlavní je hráče zlepšit a posunout blíže do dospělého hokeje.

Energetici na sobě pilně pracují

Jak trenér zmínil, energetici během přípravy využívají různá prostředí pro trénink, jedním z nich je například bazénové centrum KV Areny a nebo posilovna. Podívejte se na několik záběrů z průběhu přípravy.