HC Energie Karlovy Vary

Už se cítím mnohem lépe, hlásí David Nosek

Jednou z mála dobrých zpráv pro trenéry Energie před zápasem s Budějovicemi byl návrat Davida Noska do sestavy. Nejlepší střelec karlovarských obranných řad letos musel vynechat třináct utkání, přesto se hned zařadil do první obranné dvojice po bok Petra Gřegořka. „Nerozehranost cítím velkou a ještě to chvíli potrvá, než se do toho zase dostanu,“ říká devětadvacetiletý bek v našem rozhovoru.

Davide, jak jste dnes spokojený s bodem?
Kdybych zápas posuzoval pouze jako první třetinu, tak bych spokojený rozhodně nebyl. Měli jsme v ní velký tlak, který jsme nedokázali zúročit a nedali jsme góly. To podle mě bylo rozhodující. Když se ale podívám na druhou polovinu zápasu, tak jeden bod je pro nás výhra.

Šlo o důležitý zápas z hlediska umístění v šestce. Zdůrazňovali vám to trenéři?
V kabině se o tom nemluvilo. Do konce základní části zbývá čtrnáct zápasů a každý z nich je pro nás extrémně důležitý. My hráči samozřejmě tabulku sledujeme, postavení Budějovic i důležitost zápasu jsme si každý uvědomoval. Při hře už se to člověk ale snaží nevnímat a hrát tak jako vždycky.

V závěru už byl soupeř lepší, dolehla na vás vinou improvizované sestavy únava?
Únava se určitě projevila. Kluci hráli takřka obden, navíc jsme hráli jen na tři pětky. Hodně energie a sil jsme vložili do první třetiny, ve které jsme zápas chtěli strhnout na svou stranu, což se nám bohužel nepovedlo. Ve třetí třetině nám už síly opravdu docházely.

Vy sám jste po dlouhé době odehrál kompletní utkání. Jak jste se cítil?
Bylo to znát, nerozehranost po téměř dvouměsíční pauzu je velká. Chvíli to ještě potrvá, než se do toho opět dostanu. Snažil jsem se dnes hrát jednoduše a snad se mi to i podařilo.

Jste už zcela fit?
Zranění ještě pořád není stoprocentní, pořád hraji s bolestí, ale už je to mnohem lepší.

Zdravý jste přitom byl už při zápasu s Ufou…
Úplně zdravý jsem ještě nebyl. Spíš jsem se chtěl rozehrát, abych mohl naplno naskočit do dalších ligových zápasů. Bohužel jsem si zranění obnovil a vyžádalo si to další léčbu.

Co jste říkal na problémy s časomírou? Nerozhodilo vás to?
Už jsem to zažil několikrát. Občas se to prostě stane, že technika přestane komunikovat. Informace o čase jsme měli k dispozici, takže to pro nás žádný velký problém nebyl.

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 7.1.2011

Energie vetovala sudího Homolu

Preview k zápasu | st 5.1.2011

Energii se doma postaví České Budějovice