HC Energie Karlovy Vary

Energie vetovala sudího Homolu

HC Energie se po zhodnocení včerejšího utkání s Českými Budějovicemi rozhodla vetovat rozhodčího Ing. Martina Homolu. V televizní předehrávce vyfasovali dva energetici tresty do konce utkání. „Netvrdíme, že nás rozhodčí Homola poškodil, ale jeho výkon nepomohl k hladkému průběhu utkání,“ říká v našem rozhovoru trenér Stavjaňa (na snímku). V článku přinášíme i hodnocení zápasu ze strany brankáře Lukáše Mensatora.

„Nechci říci, že nás rozhodčí některými nepovedenými výroky poškodil, ale určitě té vyhecované atmosféře příliš nepřidal,“ komentoval s jednodenním odstupem Antonín Stavjaňa výkon rozhodčího z televizní předehrávky 38. kola.

Chyby mužů v pruhovaném měly podle kouče dopad především na psychiku obou celků. „Hráči reagují podrážděně a doslova neví, jak se mají na ledě chovat. Jak už jsem řekl, netvrdíme, že nás rozhodčí Homola poškodil, ale jeho výkon nepomohl k hladkému průběhu utkání.“

Psychickou nepohodu z některých sporných rozhodnutí demonstroval trest pro Petra Gřegořka. Nejprve desetiminutový, následně prodloužený až do konce utkání. „Petr si určitě mohl svůj výstup odpustit, protože z trestné lavice nebo ze šatny nám moc nepomůže. Hráče jako on potřebujeme mít na ledě, aby svým herním projevem dotáhli náš tým tam, kde chceme všichni být. Petra to bude stát nějakou pokutu, ale na druhou stranu chápu, že hráči hrají na hraně nějakého emočního vypětí. Následně stačí málo a sklouzne to na tu špatnou stranu,“ vysvětluje Stavjaňa a dodává: „Je určitě lepší, když hrají hráči na hraně, než kdyby hráli na půl plynu a ani se během zápasu pořádně nezpotili.“

Předčasně se pod sprchy poroučel i Petr Kumstát, který dlouhodobě patří k nejslušnějším hráčům extraligy. Sudí Homola jej vykázal za naražení obránce Vydareného na hrazení. „Tento střet jsem viděl až ze záznamu. Byla tam krev, a za to se vždy uděluje vyšší trest. Myslím si, že Petr šel normálně po kotouči a byl to střet, kterých je v utkání spousta. Bohužel pro něj a pro nás došlo ke krvavému zranění,“ okomentoval trenér moment, který jeho svěřence stál perných pět minut.

Jsme rádi za každý bod, říká Lukáš Mensator

Lukáš MensatorVšechny zápasy s Mountfieldem jsou letos jako přes kopírák. Souhlasíte?
Nejenom s Budějovicemi. Když se podíváte na tabulku, tak my máme nejvíce remíz ze všech týmů extraligy. Všechny zápasy se tahají do poslední minuty a my jsme rádi za každý bod. Je jen škoda, že máme bilanci prodloužení zápornou.

Po vyloučení Kumstáta jste měl hodně práce...
Ke konci utkání toho bylo opravdu hodně. Říkali jsme si, že už máme alespoň bod, ale kdybychom jsme dostali branku dvě minuty před koncem, tak by nás to hodně mrzelo. Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát, a za ten jeden bod jsme rádi.

S jedním bodem jste tedy spokojení?
Raději bychom brali tři, ale jak už jsem řekl, soutěž je velice vyrovnaná. Mohli jsme trochu odskočit, ale to je jen kdyby. V lednu se rozhoduje a teď se začíná soutěž lámat.

Ptal jsem se s ohledem na to, že byli hned dva vaši spoluhráči vyloučeni do konce utkání...
My jsme také měli v první třetině několik přesilovek. Nebylo to pět na tři, ale měli jsme šancí více než dost. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme ten závěr ubránili.

Podívejme se na budějovické vyrovnání na 2:2. Karol Sloboda puk nechtěně tečoval a následovala souhra se střelou do prázdné branky...
Takové situace se stávají. Někdy je lepší ten puk pustit. U první branky hostí to chtěl Petr Gřegořek zastavit bruslí a tečoval mi puk mezi nohy. V jiných zápasech zase puk takto desetkrát sklepnete, a zabráníte tím gólu.

Související články

Ohlasy k zápasu | čt 6.1.2011

Už se cítím mnohem lépe, hlásí David Nosek

Preview k zápasu | st 5.1.2011

Energii se doma postaví České Budějovice