HC Energie Karlovy Vary

V pátek nás čeká nejtěžší krok, tuší Gríger

Karlovarské hokejisty v úterý od definitivní postupové radosti dělil pouze výsledek v paralelně hraném zápase. Energetici se tak na domácí půdě mohli radovat alespoň ze tříbodové výhry, díky které se postupové obrysy ještě více zhmotnily. Na úvodní brance Karlových Varů má svůj podíl také Dávid Gríger, který na gól přesně nahrál Martinu Kohoutovi.
Buď u toho s námi! Vstupenky na baráž o extraligu kupuj ONLINE

Dávide, je za vámi další úspěšný zápas a v tabulce máte dobře nakročeno...
Samozřejmě jsme hodně rádi, protože to byl pro nás důležitý zápas. Stále však není rozhodnuto. V pátek nás čeká ten nejtěžší krok. Do pátečního zápasu půjdeme rozhodně s tím, že chceme vyhrát a konečně si vybojujeme extraligu.

Už mohlo být rozhodnuto, kdyby Jihlava porazila Litvínov, sledovali jste vývoj na ledě Vervy?
Soustředili jsme se hlavně na sebe. Věděli jsme, že musíme vyhrát hlavně my. Nesměli jsme se spoléhat na to, jak dopadne utkání v Litvínově. Nyní je důležité, že jsme dokázali vyhrát. V průběhu zápasu jsme se ptali, jaký je výsledek v Litvínově. Nakonec vyhrál Litvínov 3:2 a bohužel ještě nic není uzavřené. Bojuje se dál.

Ve třetí třetině vás Štich poslal nehezky k zemi a už se zdálo, že utkání nedokončíte...
Trošku mě bolí stehno. Viděl jsem, jak do mě hráč jde, a snažil jsem se skrýt hlavně koleno, aby mi ho netrefil. Ale určitě to bude dobré.

Už jsou před vámi jen poslední dva zápasy, s čím budete do utkání nastupovat?
Budeme chtít na ledě nechat úplně všechno. Jak to dopadne, tak to dopadne. Teď se ale soustředíme na zápas, který nás čeká v pátek. Víme, o co nám jde. Jednoznačně budeme chtít nechat tři body doma. Budeme se radovat s fantastickými diváky, kterých tu bylo strašně moc a děkujeme jim za to.

Energii trápí v baráži přesilové hry, proti Kladnu jste nedokázali využít dvojitou početní převahu...
Do šancí se dostáváme, ale zřejmě nám chybí štěstí. Bohužel nám do branky ale nic nepropadne. Musíme to hodit za hlavu a makat dál jeden za druhého. Věřím, že se nám brzy podaří nějakou přesilovku zase využít. Důležité je, že jsme dokázali dát Kladnu gól ve hře pět na pět a urvali jsme výsledek jako tým.

V play-off chytal výborně Filip Novotný, nyní se naopak můžete opřít o Tomáše Závorku. Proti Kladnu vychytal nulu...
Je to super. Brankář je základ. My máme rovnou dva výborné gólmany, kteří chytají skvěle. Závi chytá fantasticky, předtím právě Novas chytal parádně. To je hokej, kolektivní sport. Jednou to jde jednomu, pak zase druhému. Víme, o co nám jde, a dáváme do všeho sto procent. To, že nám ještě pomůžou kluci v bráně, je pro nás ještě lepší, dokážou nás podržet.

Na zápas s Kladnem bylo vyprodáno, doufáte v takovou návštěvnost i proti Litvínovu?
Fanoušky není potřeba ani na nic lákat. Stačí, že nám jde o extraligu a můžeme se v pátek večer všichni společně radovat. Motivaci mají určitě obrovskou a věříme, že jich opět přijde co nejvíc.

Díky za rozhovor!

Související články