HC Energie Karlovy Vary

V úterní předehrávce Energie vyzve Mountfield

Dva cenné úspěchy přiblížily Energii klíčové desáté příčce. Snad s výjimkou nováčka si však ambice na postup do play off dělá řada silných protivníků. Jedním z přímých konkurentů pohybujícím se na hraně postupu jsou České Budějovice, se kterými se Karlovarští střetnou v úterý od 17:30. Podaří se v předehrávaném utkání v Budvar aréně Energii navázat na poslední vítězství?
Kde sledovat utkání: Video přenos | Online přenos | SMS servis.

O zápase s Petrem Kumstátem a Václavem Baďoučkem

Ačkoli oficiální los na první prosincový den žádné utkání nepředepisuje, odehrají se hned čtyři extraligová klání. Energetiky čeká duel 36. kola na ledě Českých Budějovic, který si předehrají z důvodu své prosincové účasti na Spenglerově poháru v Davosu.

Jihočeši jsou v současnosti ve vynikající formě. Hlavně brankář Turek, který v posledních čtyřech zápasech inkasoval pouze jedenkrát. O možnost vychytat čtvrtou nulu v řadě přišel až v 49. minutě posledního zápasu s Kladnem. „Bude to hodně těžké utkání. Jsme v tabulce velice blízko u sebe, takže se bude hrát o šest bodů. Každé utkání je teď pro nás velice důležité, protože se chceme dostat do desítky a následně do šestky,“ přibližuje Petr Kumstát ambiciózní plány Karlovaráků.

Václav BaďoučekNa jihu Čech však energetiky nečeká nic jednoduchého. Mountfield patří k mužstvům s nejmenším počtem obdržených branek a na vlastním ledě si počíná jako třetí nejúspěšnější. Trenér Václav Baďouček si sílu domácích dobře uvědomuje. „Velice dobře bruslí a dokážou rychle přejít do útoku. Pokud to bude jenom trochu možné, nebudeme se hrnout do nějakého zběsilého napadání. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Rozhodující bude i hra ve středním pásmu, ve kterém nesmíme propadat,“ upozorňuje asistent Pavla Hynka.

Vzhledem k tabulkovému rozpoložení napoví souboj s Českými Budějovicemi i páteční utkání s Mladou Boleslaví, jak moc je postavení Energie v desítce reálné. „I když je to předehrávka, půjde o hodně. Naše vize je jasná. Chceme do desítky a následně i do šestky,“ přidal se Baďouček k Petru Kumstátovi.

Oba poslední zápasy, které Energie vyhrála, rozhodly přesilové hry. V početní výhodě padly oba góly do sítě Slavie a tři přesné zásahy při pětiminutovém vyloučení Cetkovského rozhodly o karlovarském vítězství v Pardubicích. Podle Václava Baďoučka je přitom recept na úspěch jednoduchý:„Clonit brankáři a dorážet vyražené puky. Tím jsme se prosadili v Pardubicích i doma se Slavií. To platí na každého soupeře. Kluci si v těchto dvou utkáních ověřili, že to funguje, a já věřím, že v tom budou pokračovat.“. Petr Kumstát svého trenéra doplnil. „V Pardubicích bylo vyloučení 3:10 a my jsme se dokázali třikrát prosadit. To je jasný argument toho, že přesilovky rozhodují zápasy. To samé se může stát i v Budějovicích,“ dodal závěrem.

Poslední kolo

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Sýkora, 43. Kolář II (Starý, Havíř), 52. Sýkora (Pivko) - 15. Kristek (Zaťovič, Melenovský), 17. Zücker (Skladaný), 31. Skuhravý (Tribuncovs, Němec), 32. Kumstát (Čutta), 32. Dej (Mucha, Skladaný) .

HC MOUNTFIELD - HC Geus Okna Kladno 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Mikeska (Snopek, Šimánek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 49. Stieler (Mudroch, Eberle).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize29 - 10 - 2 - 5 - 12 – 84:88 - 39 b
Průběžné umístění11. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Kumstát - 23 bodů (9+14)
Nejlepší střelecJan Košťál - 10 branek
Nejlepší nahrávačPetr Kumstát - 14 asistencí
Nejlepší v +/-Lukáš Pech, Ján Mucha, Ondřej Němec +4 body
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý - 98 TM
BrankářiLukáš Sáblík 91.90 %, 2.49 g/z
Lukáš Mensator 89.24 %, 3.58 g/z
Úspěšnost přesilovek17.73 %

HC MOUNTFIELD
Utkání v extralize29 - 10 - 4 - 5 - 10 - 77:79 - 43 b
Průběžné umístění9. místo
Nejproduktivnější hráčMilan Gulaš 20 bodů (10+10)td>
Nejlepší střelecMilan Gulaš, Lukáš Květoň – 10 branek
Nejlepší nahrávačTomáš Vak - 12 asistencí
Nejlepší v +/-Lukáš Květoň, Michal Mikeska, Jan Snopek +9 bodů
Nejtrestanější hráčJan Snopek - 68 TM
BrankářiRoman Turek 91.52 %, 2.59 g/z
Jakub Kovář 90.28 %, 2.66 g/z
Úspěšnost přesilovek20.28 %

Vzájemné zápasy 2009/2010

10. kolo HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary 4:3
23. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC MOUNTFILED 5:2

Vzájemné zápasy 2008/2009

12. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC MOUNTFIELD 3:2
25. kolo HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn
38. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC MOUNTFIELD 4:3
51. kolo HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary 2:1

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Tribuncovs, Němec, Čutta, Dobroň, Parýzek, Mucha, Prošek, Brňák - Košťál, Skuhravý, Kumstát, Pletka, Dej, Hluchý, Zaťovič, Kristek, Melenovský, Skladaný, Kuběna, Zucker.

HC MOUNTFIELD: Turek - Ptáček, Tůma, Gřegořek, Kotaška, Melichar, Snopek, Hudec Stanislav - Mertl, Vak, Veselý - Květoň, Mikeska, Gulaš - Melichárek, Šimánek, Sailer - Kotrla, Micka, Hřebejk.


Zápas s Budějovicemi obstaral vítěznou premiéru nových trenérů Energie. Budou se radovat i na ledě soupeře?

Související články