HC Energie Karlovy Vary

Velká premiéra! Proti Slavii se sedmnáctiletým talentem Šikem

Jedna velká premiéra se chystá ve středečním duelu Energie proti pražské Slavii. Na křídle třetí formace si totiž poprvé v kariéře zahraje mezi dospělými Otakar Šik, teprve sedmnáctiletý útočník našeho klubu.

Jméno Otakar Šik není zarytým fanouškům karlovarského hokeje neznámé. Talentovaný útočník se výrazně prosazoval v Extralize staršího dorostu, pravidelně nastupuje za českou reprezentační osmnáctku a v posledních týdnech dostal společně s dalšími mladými talenty našeho klubu možnost ukázat se i trenérům A-týmu.

„Otakar Šik je jeden z nejtalentovanějších hráčů v naší mládeži. Ne nadarmo je v širším kádru reprezentace do 18 let. Výrazně pomohl staršímu dorostu, aby si už na konci října zajistil postup do play-off. V reprezentační přestávce s námi trénoval, z vytipovaných hráčů se jevil nejlépe a proto jsme se rozhodli, že mu ve středečním utkání proti Slavii dáme šanci,“ popsal důvody nasazení mladého útočníka do zápasu WSM ligy Tomáš Mariška, asistent trenéra A-týmu.

Vidět sedmnáctiletého útočníka v zápase, ale možná mu také pomoci k účasti na světovém šampionátu osmnáctiletých, to jsou další důvody, proč si Šik odbyde premiéru v zeleném dresu Áčka Energie. „Věříme, že to zvládne a že bude platným hráčem. Zároveň bychom mu rádi pomohli k účasti na Mistrovství světa do 18 let,“ uvedl dále Tomáš Mariška.

Asistent trenéra Pešouta už zároveň naznačil, s kým by se od úvodního hvizdu měl Šik na ledě objevit. „Otakar by měl nastoupit ve třetím útoku společně s Václavem Skuhravým a Henri Tuominenem.“

Otakar Šik je sedmnáctiletým odchovancem našeho klubu. V letošní sezoně výrazně napomohl staršímu dorostu k jistotě účasti v play-off, pravidelně nastupuje také za naše juniory, v jejichž dresu se objevil už v loňské sezoně. Patří do širšího kádru reprezentační osmnáctky.

Související články

Preview k zápasu | út 14.11.2017

Po repre pauze opět do boje, přijíždí Slavia