Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Veřím, že se Energie na Spengleru zlepší, říká útočník Davosu Marha

Veřím, že se Energie na Spengleru zlepší, říká útočník Davosu Marha

11.11.2009 | Markéta Flekácsová

Loňský rok si Karlovy Vary premiérově okusily Spengler Cup. Letos dostávají šanci podruhé. O jejich působení na turnaji v minulém roce, o očekávání v této sezóně i o týmu jako celku promluvil Josef Marha, jeden ze základních článků sestavy pořádajícího Davosu.

Josef Marha vyrůstal v České republice, kde také udělal své první hokejové krůčky. Dvakrát reprezentoval české barvy na mistrovství světa do dvaceti let. Od roku však 2001 má své pevné postavení v týmu HC Davos, kde se stal také jednou z klíčových postav při vítězství tří švýcarských šampionátů. Přesto zůstává Josef Marha silně spjat s rodnou zemí. Když v loňském roce dostal příležitost nastoupit na Spenglerově poháru Karlovým Varům, byl potěšen. Na stejného protivníka se těší i letos.

Energie Karlovy Vary, mistr extraligy, se s vámi účastní Spengler Cupu. V současné době se jim v lize nedaří podle jejich představ. Je vaše důvěra v český manšaft taková jako v minulých letech?
Tým rozhodně není horší. Protivníci teď vidí Karlovy Vary jako mistra, a proto je jejich motivace o to větší. V tuto chvíli to pro Karlovy Vary není vůbec snadné. Jistě se co nejdříve znovu chytí.

Jaké tipy dáváte svým spoluhráčům na vzájemný zápas s Karlovými Vary v neděli 27. prosince?
Z osobní zkušenosti znám tým jen z posledního zápasu Spengler Cupu. Musíme být motivováni, od počátku hrát tvrdě a pokud to bude možné, nastřílet v úvodu co nejvíce branek.

Na jakého hráče by se měl Davos zaměřit?
Velmi nebezpečným je pro protihráče Václav Skuhravý, dále si pamatuji na skoro dva metry vysokého a silného Petra Kumstáta.

Ačkoliv loni Vary na Spengleru příliš nezářily, dokázaly se nakonec stát vítězem extraligy. Jak si podle vás na turnaji povedou letos?
Tým tady byl loni poprvé. Tentokrát budou jak trenéři, tak hráči vědět, jak to na turnaji chodí a co očekávat. Proto doufám, že se oproti loňskému roku Energie zlepší a že se jim povede lépe.

Energie se díky svým výsledkům dvakrát za sebou dostala do finále play off. Jak je možné, že se tým v rozhodujících zápasech dovede tak zvednout?
V play off platí jiné zákony. Karlovy Vary sice nehrají nějak pěkný hokej, ale hrají tvrdou a efektivní hru. Především jejich obrana dokáže být v klíčových momentech velice silná.

Zdroj: www.spenglercup.ch