HC Energie Karlovy Vary

Vojtěch Polák kývl na nabídku Davosu

Energie se v závěru sezony bude muset obejít bez služeb útočníka Vojtěcha Poláka, který využil klauzule ve své smlouvě o možnosti odchodu do zahraničí a dohodl se na angažmá ve švýcarském HC Davos.

Vojtěch Polák využil nabídky Davosu v samém závěru švýcarského přestupního termínu, který končí 15. února o půlnoci. „My to můžeme pouze vzít na vědomí. Vojta měl ve smlouvě klauzuli, která mu při nabídce ze zahraničí umožňuje ukončit smlouvu v Karlových Varech. Nijak bránit mu nemůžeme, i když nás to v této chvíli mrzí. Po delší době, kdy byl nejprve nemocný a následně zraněný, se dal konečně do kupy a zahrál dobré utkání s Vítkovicemi, ve kterém vstřelil dvě branky. Slibovali jsme si, že nám začne vracet důvěru, kterou jsme do něj začátkem listopadu vložili,“ objasnil okolnosti Polákova přestupu generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Že je odchod jeho odchovance pro klub překvapením, ukazuje i skutečnost, že Vojtěch Polák ve čtvrtek společně s týmem odcestoval do Brna. Energetici se k důležitému extraligovému utkání vypravili o den dřív v obavě z povětrnostních podmínek, které by jim páteční cestu mohly zkomplikovat. „Vojta do Davosu odletí už v pátek dopoledne z Vídně. Sportovní manažer Jaromír Látal zatím v Karlových Varech naloží do auta Petra Koblasu, který ve čtvrtek nastoupil v juniorce, a doveze jej do Brna. Chceme do utkání nastoupit s dvanácti útočníky,“ popisuje generální manažer proces rychlého doplňování sestavy.

Energie pro zápas v Brně nemůže počítat se službami útočníka Romana Vlacha. „Roman má střevní chřipku. Stejné onemocnění v minulých dnech prodělal i David Nosek, ten však už v pátek bude trenérům k dispozici. Očekáváme, že Roman Vlach bude v neděli už v pořádku a zaujme post centra druhé formace,“ uzavřel Miroslav Vaněk.