HC Energie Karlovy Vary

Vyberte brankáře pro sestavu století

Karlovarská sestava století, kterou čtenáři vybírají hlasováním na serverech hokejkv.cz a iDnes.cz, je téměř kompletní. Navzdory hvězdnému složení by však příliš soubojů nevyhrála, jeden důležitý post stále zůstává neobsazen. Ani jeden ze čtyř nominovaných gólmanů ve svém kole nezvítězil, dejme jim proto ještě jednu šanci. Nové kolo ankety se tak stává soubojem brankářů. Pošlete mezi největší hvězdy karlovarského hokeje Vladimíra Šuchmana, Rudolfa Pejchara, Petra Fraňka nebo Lukáše Mensatora?

Jako malí kluci. Všichni chtějí střílet branky, nikdo je nechce dostávat. Sedm kol hlasování o sestavu století karlovarského hokeje nabídlo čtyři brankáře, ve svém kole nevyhrál jediný. Nejblíž byl naposledy Lukáš Mensator. Také úřadující jednička Karlových Varů se však musela sklonit před legendárním bekem Josefem Řezníčkem.

Alespoň dostala obrana pro sestavu století druhého člena. Stejně jako před lety Pavel Bláha, také Řezníček uměl svými góly rozhodovat zápasy. Ostatně jako fůra střelců, kteří suverénně kralovali napříč anketou. Jenže málo platné, věčné power play hrát nemůžeme. To by nám byly všechny góly Šináglů, Feureiselů a Kverků i v součtu málo platné. Zkusme dát karlovarským brankářským jedničkám ještě jednu šanci. K dosavadním hlasům připočteme nové a vítěze postavíme do branky.

Vladimír Šuchman (60. léta)
V brance reprezentačního výběru ČSR se plzeňský odchovanec objevil už v sedmnácti letech, tehdy se dostal také do prvního týmu Plzně. Do Karlových Varů zavála Šuchmana až vojenská služba. Šuchman odchytal v karlovarské brance dvanáct sezon.

Rudolf Pejchar a Petr Franěk (první roky v extralize)
Rudolf Pejchar přišel do Varů v premiérové extraligové sezoně ze Slavie, aby s jeho příchodem získal tým na důležitém postu výraznou oporu v boji o záchranu. Petr Franěk vystřídal Pejchara na postu jedničky v létě roku 2000. Po špatném ročníku přes léto na sobě velmi tvrdě pracoval, shodil několik kilogramů a po dvě následující sezony byl hlavním trumfem trenéra Marka Sýkory v kličkované před záchranářskými starostmi.

Lukáš Mensator (cesta do finále)
Play-off vyhrávají brankáři. Nepsané pravidlo potvrdil Lukáš Mensator v cestě za titulem. Ostatní konkurenty převyšoval nejen brankářským umem, ale především psychickou odolností. Stal se nejlepším hráčem play-off.