Žádná prohra a plno gólů, to jsou posledení výsledky mládeže

Karlovarská mládež se může za uplynulý týden pyšnit brilantními výsledky. Žáci ročníku 2002 roznesli chomutovské Piráty po nesnadném boji 8:3. Tentýž tým vybojoval také cenný bod v Kadani v Lize žáků ročníků 2002/2003, kde stejně jako u ročníků 2000/2001 bojují ve skupině A o 1. - 8.místo. Ostatní týmy si z prvních zápasů v A skupině odvezly plný počet bodů a do boje o první místa vkročily, jak nejlépe šlo.

Žákovská liga r.2002

31. ledna - 27. kolo

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 8:3 (3:0,3:3,2:0)
Branky: Černý 2, Korčmaroš 2, Mareček, Pohanka, Binias, Vondráček Ben.
Asistence: Binias 2, Pašek 2, Smolka, Vondráček Ben, Korčmaroš, Pohanka, Mareček, Černý
Chomutov tentokrát nastoupil v obměněné sestavě a utkání tak dostalo mnohem vyšší kvalitu, než předchozí dvě vzájemná střetnutí. Karlovarští se na výhru nadřeli mnohem více, než je z výsledku patrné. Hosté mnohokrát zatlačili domácí do defenzivy, ale nebyli tak přesní v koncovce. Pěkný zápas nakonec větším odhodláním a chutí po vítězství překlopili domácí na svou stranu.

Liga žáků ročníků 2002/2003 - skupina A o 1. – 8.místo

31. ledna – 5. kolo

SK Kadaň (02/03) - HC Energie Karlovy Vary (02) 4:4
Branky: Fuksa, Marz, Sapoušek, Vogel
Asistence: Fuksa, Houdek, Marz, Zapf
Proti věkově zkušenějšímu celku z Kadaně nastoupili energetici velmi laxně a domácí si v první třetině vypracovali velkou převahu. Akce hostů však držel nad vodou výborně chytající Matyáš Bajgar. Od druhé třetiny se ale do zápasu dostávali i Karlovarští a obraz hry se tak začal postupně vyrovnávat. Jako zlomový se zdál být závěr druhé třetiny, kdy vinou přehnané tvrdosti odešel předčasně pod sprchy lídr hostů Robin Sapoušek. Tým Karlovarských se však ještě více semkl a po vynikajícím výkonu ve třetí třetině nakonec vyválčil na hostujícím ledě zaslouženou remízu.

2. února – 6. kolo

HC Klášterec nad Ohří (02/03) - HC Energie Karlovy Vary (03) 5:7
Branky: Černý 3, Marz, Rymon, Sapoušek
Asistence: Rymon 2, Sapoušek 2, Černý
Po skvělém týmovém výkonu proti Kadani nastoupili energetici na klášterecký led patrně s vidinou velmi snadného vítěství, z čehož je domácí velmi rychle vyvedli. Velmi efektivně zakončující Klášterečtí ještě na začátku třetí třetiny vedli o tři branky. Karlovarští však díky mohutnému finiši, kdy nastříleli pět branek v rozmezí několika málo minut, nakonec oslavili vítězství.

Liga žáků ročníků 2000/2001 - skupina A o 1. – 8.místo

SK Kadaň (00/01) - HC Energie Karlovy Vary (01) 5:7
Branky: Fečo 2, Hadáček 2, Bártl, Cankov, Mašek
Asistence: Cankov 2, Rozhon 2, Hadáček, Mašek, Matoušek
Na sever Čech dorazili energetici oslabení o některé z tahounů týmu, jejich místa však zaujali rozehrávající se hráči ročníku 2000. Proti věkově zkušenějšímu soupeři však hosté nedávali ani v sebemenším znát jakýkoliv respekt a velmi zodpovědnou hrou nakonec po šedesáti minutách dokráčeli k zaslouženému vítězství.

HC Klášterec nad Ohří (00/01) - HC Energie Karlovy Vary (01) 4:6
Branky: Bártl 2, Fečo 2, Mašek, Matoušek
Asistence: Braný, Rozhon, Hnízdil
Jen vinou nekoncentrovanosti v závěrečné třetině utkání, při níž po zcela zbytečných individuálních chybách inkasovali dvě branky, se hosté připravili o vítězství s větším rozdílem ve skóre. Karlovarští po celý zápas výborně bruslili a až na výjimky nepouštěli soupeře do větších příležitostí. Naopak, vyložené tutovky hostů často končily na těle skvěle chytajícího kláštereckého brankáře.