HC Energie Karlovy Vary

Zakončení domácího čtyřboje, do cesty se staví Zubři

Karlovarští mají ambice získat na domácím ledě další tři body. Na druhé straně bude ve středečním utkání stát těžký soupeř, kterého letos ještě energetici nedokázali porazit. Povede se celku trenéra Martina Pešouta udržet doma všechny tři body? Souboj s Přerovem začíná v 17:30, přijďte Karlovarské podpořit v co největším počtu!
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava z předešlého utkání

  • Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Koblar, Gago, F. Dvořák – Plášek (A), Václavek, Navrátil

Přerovští se dají považovat za překvapení této sezony. Zubři jsou po devatenácti kolech v tabulce na čtvrtém místě. Ze 32 bodů, které mají na kontě, získali 21 na domácím ledě. Venku sw Přerovským daří o něco méně, z osmi odehraných duelů dokázali vyhrát čtyři. S energetiky se již Zubři jednou potkali. Byl to právě Přerov, jenž v 7. kole dokázal jako první mužstvo obrat Energii o všechny tři body, když fotbalové vítězství 1:0 vystřelil Milan Procházka. V posledních třech odehraných zápasech získali svěřenci trenéra Přecechtěla šest bodů. V 17. kole přetlačili Vsetín 2:1, přestože Přerov soupeře přestřílel 32:12, bylo skóre takto těsné. V dalším kole čekala Zubry Třebíč. Opět byli Přerovští střelecky aktivnější, ovšem tentokráte byl soupeř, Třebíč, ve střelbě efektivnější a zvítězila 3:1. V 19. kole Přerov zaváhání napravil, nepříjemné Ústí dokázal porazit 3:1.

Statistické okénko


Přesilové hry: 16,5% úspěšnost - 8. místo v lize
Oslabení: 87 % - 4. místo v lize
Tresty: 301 trestných minut - 4. největší počet v lize
Hity: 222 hitů (6. místo v lize) - průměrně 11,7 na zápas
Zblokované střely: 145 - průměrně 7,6 na zápas, což znamená 3. nejmenší počet v lize
Střelba na branku: Průměr 31,7 střel na utkání - 3. v lize
Úspěšnost střelby: 7,1% - nejhorší v lize
Vhazování: Této statistice Zubři vládnou, úspěšnost vyhraných buly 58,4% vylepšuje i nejlepší hráč WSM ligy v této herní dovednosti - Jan Berger (66,7% úspěšnost).

Koho sledovat

Všichni tři nejproduktivnější hráči Přerova mají zkušenosti i z působení na západě Čech. Trojici vévodí Roman Pšurný, jenž dosud nasbíral dvanáct bodů za čtyři góly a osm asistencí. Za ním je Milan Procházka, jehož si fanoušci Energie budou pamatovat nejlépe z mistrovské sezony 2008/2009. Zkušený veterán nasbíral v dosavadním průběhu sezony deset bodů (6+4). Třetí je Tomáš Sýkora s devíti body (5+4). Mezi třemi tyčemi cítí Přerov jistotu, oba gólmani si drží procentuální úspěšnost zásahů nad 93 %.

Karlovarští chtějí tři body

„Nic jiného než tři body nebereme. Musíme se dobře připravit. Přerov je nepříjemný soupeř a je pouze na nás, abychom se připravili na 100 procent a nechali si opět tři body na domácím ledě,“ hlásí bojovně Dávid Gríger. „Čeká nás těžký soupeř,“ potvrzuje útočníkova slova Tomáš Mariška. „První vzájemný souboj s nimi jsme odehráli dobré utkání, těsné, které jsme nakonec ztratili,“ vzpomíná Tomáš Mariška. Doma odehrají energetici poslední ze čtyř zápasů v řadě. „Budeme chtít především podat dobrý výkon, udělat pro body vše.“ Asistent trenéra si váží cenné výhry v posledním klání doma s Kladnem. „Pomohlo nám, je o to cennější, že jsme vyhráli za tři body. Zápas měl velmi vysoké parametry, řekl bych až s parametry play-off. Určitě si z něho vezmeme zkušenosti do dalších bojů.“

Související články