HC Energie Karlovy Vary

Zemřela legenda karlovarského sportu pan Arnošt Náprstek

V pondělí 10. září 2007 dotlouklo srdce velké legendy karlovarského hokeje pana Arnošta Náprstka. Jedna z největších osobností začátků ledního hokeje v Karlových Varech ze 40. a 50. let bojovala na ledě i fotbalovém trávníku s dalšími velkými jmény a průkopníky sportu z generace Václava Šinágla či Josefa Kollera. Pan Arnošt Náprstek zemřel ve věku 78 let. Čest jeho památce!
Arnošt Náprstek (24.3.1929 - 10.9.2007)

Narodil se ve Francii. Po přestěhování do Čech žil s rodiči v Berouně. Krátce po skončení II. světové války se i s rodiči přestěhoval do Karlových Varů. Zde se pak jako student obchodní akademie na studiích setkal s Václavem Šináglem. Spolu s ním pak hráli za karlovarskou obchodní akademii hokej a fotbal. Od roku 1946 byl hráčem Slavie Karlovy Vary. Za Slavii pak nastupoval až do roku 1951. V sezonách 1951 – 53 byl účastníkem nejvyšší soutěže, hájil však barvy tehdejšího ATK Praha. Po návratu z vojenské služby odehrál tři sezony v nejvyšší soutěži 1953 – 56 za karlovarskou Slavii. Dres karlovarského klubu oblékal až do sezony 1962 – 63. V sezoně 1963 – 64 oblékal ještě dres prvoligové Zbrojovky Brno. Po skončení s aktivním sportem začal v sousedním Sokolově v sezoně 1965 – 66 jako trenér. Trénoval i italský celek HC Alleghe, s tímto celkem postoupil do I. italské ligy. Po návratu z Itálie trénoval ještě dvě sezony Baník Sokolov a pak se vrátil do karlovarského klubu, kde plných 12 let předával své bohaté hokejové zkušenosti u mládežnických týmů dorostu.

Arnošt Náprstek , kterého spoluhráči a karlovarští sportovní příznivci přezdívali „Arna“ odehrál v dresu Slavie (Dynama) Karlovy Vary celkem 13 sezon. Právem se řadí mezi nejznámější karlovarské sportovce čtyřicátých a padesátých let minulého století. Patřil do skvělé party hokejistů, průkopníků tohoto sportu na Karlovarsku, patřil do skvělé party ve které jsme mohli najít jména Jiří Macelis, Josef Stock, Josef Koller, Václav Freiberg, Jiří Feureisl, Miloslav Burián, Robert Robětín a řadu dalších.