HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Jakub Flek

V sezoně 2012/13 nastoupil poprvé v dresu Vlčí Smečky, za kterou postupně odehrál 115 zápasů. Nyní se tento šikovný útočník dere o místo v základní sestavě karlovarského A-týmu. Rodáku z Klatov se již podařilo v přípravných zápasech nejednou přesně zakončit a rád by pokračoval i v začínající extraligové sezoně.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
Ve třech letech mne k němu přivedli rodiče. Začínal jsem v Mariánských Lázních.

Co byste dělal, kdybyste se nestal profesionálním hokejistou?
Nikdy jsem nad tím neuvažoval. Již od mala byl mým snem jedině hokej (úsměv). Jsem rád, že se tímto sportem mohu živit. Mám práci, která mne naplňuje, a to je v dnešním světě vzácností (úsměv).

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Mám rád partu kluků, kteří v kabině jsou. Užíváme si společnou srandu i tréninky. Celý hokejový život je senzační, ale o tom se těžko mluví. Člověk si tím musí sám projít, aby zjistil, jaké to je.

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Po kariéře bych se rozhodně chtěl dál věnovat hokeji. Zatím mi nezáleží na tom, jestli bych byl na postu trénera, nebo jinde. Důležité pro mne je, abych se točil okolo hokeje (úsměv).

S kým si v kabině nejvíc rozumíte? Vedle koho sedíte?
Sedíme s Vojtou Tomečkem a Vencou Benákem. Nejvíce si rozumím s Vachym.

Co obvykle děláte ve svém volném čase?
Vedu poměrně aktivní život. Mám rád veškeré sporty. Když dávají něco pěkného v kině, tak se s přítelkyní jdeme podívat na nějaký pěkný film (úsměv).

Prozraďte svou dobrou a špatnou vlastnost...
Za špatnou vlastnost bych označil mou nedochvilnost. Věčně chodím někam pozdě (smích). Snažím se na tom pracovat, ale nějak mi to nejde. Na druhou stranu musím říct, že se připojím ke každé srandě (úsměv).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
Doslova miluji lolosa například se zeleninou. Pokud zrovna není lolos nějak k sehnaní, tak si rád dám pořádnou nálož steaku. K pití mám rád vodu s citronem, občas si dám něco sladkého, ale není to vůbec časté.

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Říkají mi Flíček.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
Chtěl bych zabezpečit svou rodinu tak, abychom se všichni měli dobře.

Díky za rozhovor!