HC Energie Karlovy Vary

Žraloci počítají ztráty, Geier a Kvoch míří do Kolína

Dvě důležité změny v kádru hlásí karlovarští sledge hokejisté. A nejsou to změny, nad kterými by si trenér Jiří Berger starší mnul ruce. Držitelé posledních bronzových medailí se budou muset v následující sezóně obejít bez dvou opor základní sestavy a členů reprezentace - útočníka Michala Geiera (na fotografii vlevo) a obránce Tomáše Kvocha. Oba hráči odcházejí posílit mistrovský tým Kolína

V případě světoběžníka a matadora Kvocha není již několikátá změna dresu velkým překvapením, za to odchod útočníka světové úrovně, kterým Michal Geier bezesporu je, rozvířil české sledgehokejové vody. Čtyřiadvacetiletý Jirkovan se sledge hokejem v Karlových Varech začínal a premiéru si v dresu Žraloků odbyl v sezóně 2005/2006. Hned po odehrání svého prvního ročníku České sledge hokejové ligy byl na Zlaté hokejce vyhlášen nejlepším juniorem a výrazný talent brzy začal dokazovat i v národním týmu. Nyní odchází Michal Geier ke kolínským Drakům na hostování. "Odcházím z pracovních důvodů, budu si totiž v Praze hledat pracovní uplatnění a mám tam už zařízený podnájem," vysvětlil Geier příčinu změny dresu. Kolín je k metropoli blíž než Karlovy Vary, nicméně přímo v Praze sídlí ještě Sparta. Proč nezamířil produktivní útočník tam? "Je to kvůli tomu, že budu bydlet na východním okraji Prahy, a tak to budu mít do Kolína vlastně blíž než na Spartu. Najedu na dálnici a za půl hodiny budu na místě. Na Spartu bych se musel trmácet autem přes celou zacpanou Prahu," popsal realisticky další okolnost, která rozhodla pro město na Labi.

Draci se v poslední sezóně stali poprvé mistry a jejich kádr nyní ještě víc posílí. Michal Geier ale odmítl, že by šel do Kolína jen kvůli titulu. "To nehrálo roli. Letos prostě měl Kolín kvalitní kádr a štěstí," prohlásil. Poprvé v kariéře se tak centr s číslem 74 postaví proti svému mateřskému klubu. "Zkusím si to hned při letním soustředění v přáteláku. Při lize nevím, jaké to bude... Já myslím, že v pohodě. Spíš se zasmějeme, než aby to bylo nějak vyhrocené," neobává se "Gejza". Minimálně ale bude potenciálním informačním zdrojem pro kolínského trenéra Tejkala před vzájemnými zápasy. "Já si myslím, že všichni v lize už se znají tolik, že nic nového prozradit ani nemůžu," usmál se jeden z početného klanu Geierů ze severozápadních Čech.

Tomáš Kvoch, to je naopak ikona, která už přes hlavu oblékala všechny dresy české klubové scény a některé i opakovaně. Tak tomu bylo i v případě Karlových Varů, ze kterých už zkušený obránce jednou odešel do Olomouce, ale před poslední sezónou se znovu vrátil. Teď opět zvedá kotvy a míří na přestup rovněž do Kolína. "Já jsem takový cestovatel," souhlasil vlasatý pořízek. "Tentokrát je to hlavně z rodinných důvodů. Budu většinu času bydlet v Pardubicích, odkud je to do Kolína 40 kilometrů, takže ušetřím spoustu hodin," vysvětlil nestor hokeje pro handicapované.

Zároveň Kvoch odkryl druhou kartu, která významně přispěla k jeho stěhování. "Budu v Pardubicích zakládat s Pavlem Kubešem (kapitán Draků Kolín) sledgehokejový klub," prozradil novinku. "Zatím jsme na úplném začátku. Nebudeme se přihlašovat do ligy, budeme jenom trénovat. Do ligy bychom se chtěli přihlásit až za rok. Do Kolína jdu nakonec i proto, že v něm je pět kluků z Pardubic, se kterými počítáme," přidal detaily ohledně osmého českého klubu. Vzpomínky na Karlovy Vary prý bude mít jen ty dobré. "Mám jenom pozitivní vzpomínky na Vary. Je tam suprová parta, skvělí fanoušci i zázemí, to má málokdo v naší lize," přidal na odchodnou Tomáš Kvoch.