Podkrušnohorské derby rozhodli energetici v první třetině

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Karlovarští hokejisté odčinili předchozí nezdar na ledě O2 Areny a v domácím podkrušnohorském derby s Litvínovem si s chutí zastříleli. Utkání měli po celou jeho délku pod vlastní kontrolou. Strůjcem úvodního dvoubrankového náskoku byl David Zucker (na snímku), který na první branku přesným pasem přihrál a druhou v závěru třetiny z dorážky sám vstřelil. Energii na konci postihl výpadek, který vyústil v dvě inkasované branky, ale na vítězi utkání se nic nezměnilo.
Tipsport extraliga, 6. kolo, pá 28.9.2012, KV Arena
4:2
2:0, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 13. Nosek (Zucker), 20. Zucker (Skuhravý, Nosek), 42. Kumstát (TS), 48. Pohl (Doležal) - 57. Martynek (Stříteský, Sklenička), 59. Lukeš (Kubinčák, Majdan). Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Kis, Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Zaťovič (KV) 5 min. + do konce. Využití: 1:1. Diváci: 3342. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gřegořek (A), Gulaši, Kloz, Kohn, Látal, Nosek, Prošek - Doležal, Koblasa, Košťál (A), Kumstát, Pech, Pohl, Rohan T., Skladaný, Skuhravý (C), Vachovec, Zaťovič, Zucker
Litvínov: Francouz - Hora, Jareš, Kousalík, Kubát, Posmyk, Sklenička, Stříteský - Baláž, Černý, Frolík, Hanzl, Hübl (A), Kubinčák (A), Lukeš, Majdan, Martynek, Pšurný Roman, Rapáč, Trávníček (C)

V prvním dějství vyvinuli více aktivity směrem dopředu domácí. V první větší šanci se ocitl Zucker, jeho dorážka ale skončila mimo. Litvínovští si svou příležitost vytvořili v 9. minutě, když jeli dva na jednoho obránce. Kubát ale branku přestřelil. O tři minuty později se diváci v KV Areně dočkali první branky.

Zucker našel před svatyní Litvínova Davida Noska, který poslal puk do sítě. Hra byla poté vyrovnaná a oba týmy dobře bránily, proto žádné gólové šance k vidění nebyly. V závěru třetiny byl vyloučen Kousalík, a energetici jeho faul rychle potrestali. Třináct sekund před první sirénou dorazil puk za Francouzova záda David Zucker.

I ve druhé části řádil útočník s číslem 96. Nejprve ho v dobré příležitosti vychytal gólman Francouz. O chvíli později se byl Zucker faulován v jasné šanci a sudí nařídili trestné střílení, které ale karlovarský hráč neproměnil. Litvínov se snažil, a tak si Mensator v domácí kleci nemohl stěžovat na nedostatek práce. Verva si ale vyloženou šanci nevytvořila, a vše ostatní brankář Energie pochytal.

Hned na začátku třetí třetiny byl faulován Kumstát a rozhodčí nařídili další trestné střílení. Petr Kumstát ho proměnil, a zvýšil na 3:0. Za Vervu to zkoušel Pšurný, který dorážel před brankou, ale neúspešně. Ve 48. minutě se navíc trefil také Petr Pohl, který objel i Francouze, a zakončoval tak do prázdné branky.

V dalších šancích se ocitli Skuhravý s Kumstátem, další gól už ale nepřidali. V 57. minutě se prosadili i hosté, trefil se Rostislav Martynek. O tři minuty později přidal další gól František Lukeš, víc už ale Litvínov nestihl.

Vladimír Kýhos (HC Energie Karlovy Vary): My jsme maximálně spokojení. Do hry se vrátili obránci Kohn a Nosek. To jsme potřebovali. Když jste se na to podívali, tak kvalita hry je úplně někde jinde. Dokázali jsme rozehrávat puky a prostě to bylo z naší strany o něčem jiném. Za stavu 2:0 jsme hráli pětiminutové oslabení a to, že jsme tento stav udrželi, tak to byl rozhodující moment zápasu. To byl klíč k našemu vítězství. Následně jsme přidali další branky. Škoda je ta neudržená nula. Lukáš Mensator si jí zasloužil. Kluci mu měli více pomoct a ne se hrnout jen do útoku a chtít střílet jeden gól za druhým. Šancí jsme měli dost, ale také jsme měli myslet na zadní vrátka.

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov): My jsme podali nejhorší výkon od začátku soutěže. Musím říci, že Vary zaslouženě vyhrály. Nebýt brankaře Francouze, tak jsme mohli prohrát i větším rozdílem. Co se týče konce, tak to bylo jen takové učesání, že to nevypadalo tak špatně, ale ten výkon byl z naší strany hrozný. Musíme se na to podívat na videu, ukázat si chyby a ponaučit se z nich. Problém je ten, že se nám zranil vážně další obránce (Jareš, klíční kost) a to budeme co nejdříve muset vyřešit.