HC Energie Karlovy Vary

David Nosek: Měli jsme to uhrát s nulou pro Lukáše

Lepší vstup do letošního ročníku extraligy si obránce David Nosek snad ani nemohl přát. Hned v prvním zápase, do kterého naskočil, si připsal na svůj účet vstřelenou branku a mohl se radovat z vítězství týmu 4:2 nad Litvínovem.

Měl jste vážné zranění Achillovy šlachy a co jste nastoupil do extraligy, už se o vás mluví. Hned první branka…
Nebylo to jednoduché. Hrál jsem první soutěžní zápas po sedmi měsících. Jsem moc rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Vyhráli jsme a to je důležité. To že jsem vstřelil branku je jen takový bonus navíc.

Jak jste se cítil na ledě během celého střetnutí? Jaké bylo první střídání?
Na ledě trénuji už delší dobu. Zhruba tři týdny. Sám jsem pozoroval, že se ta noha zlepšuje. Přiznám se, že jsem nevěděl co od toho klání očekávat. Snažil jsem se hrát maximálně jednoduše. Nebylo to tak hrozné. Myslel jsem si, že mě ta noha bude ve druhé a třetí třetině bolet daleko více. Nebylo to tak hrozné a dalo se to zvládnout.

Berete ještě nějaké léky nebo máte případně nějaké obstřiky?
To ano, ale nebudu říkat, jak vážné to ještě je. Kousek ledu to ale nezpraví. Achilovka se hojí půl roku až rok. Je tedy logické, že nemohu být po čtyřech měsících stoprocentně zdravý. Ale v zápase s Litvínovem jsem sám sebe přesvědčil, že se s tím hrát dá. Takže budu hrát i další zápasy.

Noha drží a to je důležité. Podíváme se na samotné utkání. Vedli jste 4:0 a vypadalo to, že vás Litvínov nemůže ničím překvapit a ani ohrozit. Jasně jste vládli…
Podle mého rozhodla ta skutečnost, že jsme za stavu 2:0 dokázali ustát dlouhou přesilovku a také, že jsme následně odskočili soupeři více než na dvě branky. To nám v minulých letech moc nešlo. Tím jsme se uklidnili a hráli více s nadhledem. V samotném závěru jsme si to samozřejmě zbytečně zkomplikovali, ale věřili jsme, že utkání je již rozhodnuté. Mrzí nás to vůči Mensimu. Měli jsme to uhrát s nulou vzadu.

První třetinu jste vyhráli 2:0, i díky vaší brance. Takže začátek byl výborný. Co myslíte?
Určitě. První dvě třetiny jsme Litvínov k ničemu nepustili. To byla naše taktika. I ve třetí části nic neměli až na posledních pět minut, které se nám nepovedly. Směrem dozadu jsme hráli dobře a pomohlo nám, že jsme odskočili na tři a následně čtyři branky.

Zhruba pětapadesát minut jste byli všude dříve než soupeř. Dle všeho se vám nedá nic vytknout…
Až na ten závěr. Měli jsme dobře určenou taktiku a celé mužstvo hrálo výborně. Takto bychom měli hrát i v dalších zápasech.

Související články