HC Energie Karlovy Vary

Karlovarské torzo na rozjeté Tygry nestačilo

HC Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
L i b e r e c - Bez šesti hráčů základní sestavy, zato s řadou mladíků vyrazila Energie dobývat libereckou arénu. Odhodlání a tvrdá hra do těla však proti druhému týmu tabulky, podpořenému vyprodaným hledištěm, tentokrát na bodový zisk nestačily. O plném bodovém zisku pro Severočechy jasně hovořila již první třetina, ve které si Tygři vypracovali dvoubrankový náskok. Rozhodující byla především hra obou týmů v početních výhodách. Zatímco domácí využili hned dvě, Karlovarští odmítli v úvodu dokonce dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Chvíli po jejím skončení navíc inkasovali. Hostující mužstvo se sice až do konce snažilo výsledek alespoň zkorigovat, výtečný Hnilička si ovšem třetí nulu sezóny vzít nenechal. Blízko střeleckého úspěchu byl několikrát Milan Kraft.
Tipsport Extraliga, 36. kolo, st 28.12.2005, Svijanská aréna
Liberec
Karlovy Vary
3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Vaic (Richter, Čermák), 15. Vampola (S. Procházka, Richter), 27. Klimenta (Vampola). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: 8:10, navíc Čermák - Ustrnul, Skuhravý 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 7500. Průběh utkání: 3:0.
Liberec: Hnilička - Jiří Hanzlík, Jiruš, Holub, Richter, Rýgl, Krstev, J. Moravec - Vaic, Šachl, Rozsíval - Čermák, Rataj, Tomajko - Pajič, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek
Karlovy Vary: Přikryl - Němec, Duben, Ustrnul, J. Polák, Macholda, Krajíček - Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Pech, Skuhravý, Košťál

Komentář k utkání

1. třetina:

Domácí Bílí Tygři karlovarskou Energii v této sezóně ještě neporazili a tuto nelichotivou bilanci se snažili od prvních minut rázně změnit. Jako první se tlačil do šance Petr Šachl, zaskakující na centru Andreje Podkonického. Puk však za záda Petra Přikryla nedostal. Poté motala hlavu karlovarské obraně dvojice Vampola - Pajič. Ani ona ale neuspěla. Na začátku čtvrté minuty se poprvé osmělili hosté. Se střelou Němce, kterého našel exliberecký obránce Miroslav Duben, si ovšem Hnilička bez problémů poradil. Jeden z rozhodujících momentů utkání se zrodil na konci páté minuty. Nejprve putoval na trestnou lavici Miroslav Duben za držení a o čtyři sekundy později ho následoval Libor Ustrnul za zbytečný krosček Šachla. Tygrům se naskytla obrovská šance, se kterou naložili brilantně. Po 39 sekundách početní výhody naznačil Richter střelu, přihrál ideálně Leoši Čermákovi, který vybídnul ke skórování kanonýra Lubomíra Vaice, který nadvakrát dokázal vstřelit důležitou první branku zápasu. Uklidňující trefu pak mohl přidat Tomáš Klimenta, který na levé straně nabral rychlost, jeho tvrdou střelu však Přikryl kryl. O minutu později stejný hráč našel zpoza branky Lukáše Pabišku, kterému ale v poslední chvíli sklouzl puk z hole. V polovině první části hry domácí výborně zaforčekovali, Rataj ale z otočky pálil těsně vedle. Hned nato zkoušel Přikryla překvapit z ostrého úhlu Vaic, karlovarský gólman byl ale pozorný. V polovině dvanácté minuty přišel další klíčový moment utkání. Vampola hákoval ve středním pásmu Krafta, při signalizovaném vyloučení si hlavní rozhodčí Rejthar všimnul ještě sekání Roka Pajiča a oba hráče ocenil dvouminutovým trestem. Dvouminutová přesilovka pět na tři se tedy naskytla i hostům, kteří okamžitě uzamkli domácí v jejich obranném pásmu. Ze zámku však vytěžili jen dvě nebezpečné střely Němce a Macholdy od modré. Těsně před koncem dvojnásobné početní výhody ještě šikovně tečoval střelu Krajíčka před brankou Václav Skuhravý, i jeho ale Hnilička vychytal. Pravidlo nedáš dostaneš se následně potvrdilo i v Liberci. Stanislav Procházka najel po pravém křídle, krásnou zadovkou našel najetého Petra Vampolu, který bez přípravy do protipohybu Přikryla po ledě zvýšil vedení libereckých Bílých Tygrů na 2:0. Třetí branku mohl přidat Hanzlík, jeho bomba od modré ale mířila těsně vedle tyče. Liberečtí pokračovali v náporu, do šancí se postupně dostali Šachl, Jiruš a Víšek. Všichni si však vylámali zuby na výborném Přikrylovi. Třetí hřebíček do rakve mohl karlovarským hokejistům zatlouci těsně před přestávkou kapitán Stanislav Procházka, kterého ideálně našel Petr Vampola. S jeho blafákem si ale bravurně poradil strážce hostující svatyně.

2. třetina:

Do druhého dějství vstoupili hosté plni energie. Hned po půl minutě mohl kontaktní branku vstřelit Pavelek, s dorážkou Němcovy střely si ale neporadil podle svých představ. Zkorigovat stav se nepodařilo ani duu Hurtaj - Skuhravý, kteří nedokázali protlačit puk za Milana Hniličku. Na začátku 26. minuty uvolnil pěknou přihrávkou Šachl Rozsívala, který nebezpečně pálil z úhlu. Ve 27. minutě explodovaly vyprodané ochozy potřetí. V prostoru mezi kruhy se k odraženému puku dostal Vampola, jeho střelu stačil betonem Přikryl vyrazit jen ke zcela volnému Tomáši Klimentovi, který pohodlně beckhendem do odkryté branky definitivně uklidnil svůj tým. Tygři se dostali do absolutní pohody, dělovka Čermáka skončila v náručí Přikryla. V polovině zápasu se snažil jiskru naděje vykřesat slovenský útočník Lubomír Hurtaj, jeho tvrdou střelu v poslední chvíli stačil zblokovat kapitán Procházka. Na druhé straně mohl přidat čtvrtý úspěch nejproduktivnější hráč tygrů Lubomír Vaic, jeho střelu od modré Přikryl neviděl, přesto ji stačil vytěsnit mimo tři tyče. Mezi střelce se nezapsal ani jubileant Jiří Hanzlík. Na konci 34. minuty pak opět výrazněji zahrozili hosté, obránce Ustrnul trefil dokonce horní tyč Hniličkovy branky. Minutu poté se před Hniličkou zjevil Pavelek, ani on však na libereckého brankáře nevyzrál. Poté si aplaus tribun vysloužil Valdemar Jiruš, který se vrhnul do střely Milana Krafta. Branková konstrukce pak těsně před druhou sirénou zvonila i na druhé straně po střele Igora Rataje.

3. třetina:

Na začátku třetí třetiny uvolnil obránce Petr Macholda Zdeňka Pavelka, jeho střela skončila v rukavici Hniličky. Na druhé straně Vaic předložil ideálně Ratajovi, Přikryl byl však skvělý. Štěstí pak stálo při karlovarském brankáři i ve 46. minutě. Po vyloučení Ustrnula napřáhl na modré Richter a jeho projektil skončil na tyči Přikrylovy klece. O poslední změnu skóre se mohl přičinit Lubomír Vaic, kterého našel Patrik Rozsíval, beckhendem ale minul. Milan Hnilička si tak mohl připsat svojí třetí nulu v této sezóně.

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (Liberec): "Rozhodující byly obě přesilové hry pět na tři v první třetině. My jsme tu svoji využili a naopak při výhodě soupeře jsme se ubránili. Tím, že jsme dali brzy první gól, jsme donutili soupeře otevřít hru, takže Karlovy Vary to tu nemohly tak zabetonovat jako minule."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Chtěli jsme navázat na minulý výkon v Liberci, kdy jsme tu ubránili čisté konto. Bohužel jsme brzy dostali gól, když jsme se dostali do oslabení tři na pět. Domácí poté dostali chuť do hry a bylo vidět, že se jim na tomto stadionu daří."