HC Energie Karlovy Vary

Cesta k polským hranicím přinesla bod

HC Oceláři Třinec - HC Energie 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Partii, ve kterém byli silným Ocelářům více než vyrovnaným soupeřem, ztratili energetici v prodloužení. V defenzivně laděné bitvě opět doplatili na aktuální ztrátu střelecké formy. Jediná branka Štěpána Hřebejka podpořená řadou výborných zákroků Lukáše Mensatora tak stačila pouze na bod.
O2 extraliga, 46. kolo, ne 31.1.2010, Zimní stadion Třinec
Oceláři Třinec
Karlovy Vary
2:1p
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Polák (Růžička, Kohn), 65. Kohn (Růžička) - 19. Hřebejk (Loginov). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 5:4, navíc Hřebejk (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3072. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Lojek, Andersons - Kohn, Polák, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Polanský, Bonk, Tomas - Ostřížek, Hampl, Martynek
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Nosek, Mucha, Dobroň, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Melenovský, Hřebejk - Hluchý, Pech, Skladaný - Zucker, Budínský, Kuběna

Komentář k utkání

Už první minuty ukázaly, že budeme sledovat spíše opatrné utkání a čekání na chybu obou soupeřů. Ta přišla ve 3. minutě na straně Karlových Varů. Obrana Energie úplně zapomněla na Rostislava Martynka, který si sjel na brankoviště. Bekhendovým zakončením ale na Mensatora nevyzrál. Hosté mohli udeřit o dvě minuty později, ale Melenovského otočka z pravého kruhu lízla pouze tyč Hamerlíkovy brány.

Na další vzruch jsme čekali přesně do začátku 16. minuty. Martin Růžička tvrdě vypálil z pravého kruhu, Mensator jeho bombu pouze ztlumil na hůl Vojtěcha Poláka, pro kterého už nebyl žádný problém doklepnout puk do prázdné brány - 1:0.

Třinec ovšem vedení do první přestávky udržet nedokázal. Hostům pomohl šťastný odraz puku na hůl Štěpána Hřebejka. Nedávná posila Západočechů se vší silou opřela do střely a bez rozpaků propálila Hamerlíkovy betony - 1:1.

Nudný hokej pokračoval i po výměně, oba týmy totiž pozorně bránily vlastní modrou čáru a útočníci to měli s přechodem do před branku soupeře hodně těžké. Nebezpečné akce tak přišly až v polovině zápasu. Nejprve Skládaný bekhendem nepřelstil Hamerlíka u levé tyče a o necelou minutu později ujel obraně Bonk. Jeho prudká rána se odrazila kdesi od konstrukce brány. Zkušený borec sice zvedal ruce nad hlavu, ale jeho radost byla zbytečná. Rozhodčí Turčan po konzultaci situace s kolegou u videa branku neuznal.

Jestli se diváci v prvních dvou třetinách nudili, jen těžko lze popsat jejich pocity z třetiny třetí. Utkání zdobily nepřesnosti, zakázané uvolnění a kouskování hry. Za zmínku stojí jen šance Čutty, který v přesilovce trefil zblízka pouze vyjíždějícího gólmana a velká skrumáž po zajímavé trajektorii střely Poláka. Mensator puk zastavil na brankové čáře, kde se nikdomu z Třineckých dorážet nepovedlo.

Na faktu, že se nudný hokej rozhodne až v prodloužení nezměnila nic ani jedovka Růžičky po křižném pasu dnes velmi agilního Poláka a skrytá střela Melenovského zpoza vracejícího se Polanského.

V prodloužení měl rozhodnutí na hokejce Ondřej Němec, jeho dvě rány od modré čáry ale cíl nezasáhly. Oceláři si vytvořili dvě velké šance. Ta první po zakončení Semana skončila na ochranné síti a druhá přinesla rozhodnutí. Růžička našel mezi kruhy Ladislava Kohna, který ranou k tyči rozhodl nepříliš atraktivní zápas - 2:1pp.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): Stálo nás to dneska hodně sil. Nebylo vůbec jednoduché přejít přes Vary ve středním pásmu. Hrály výborně v obranné třetině, těžko jsme se přes ně prosazovali. Je to vydřené vítězství, ale i za něj jsme rádi, protože zápas ve Zlíně jsme ztratili dost nešťastně. Zápasy se teď hodně podobají, je to boj o každý bod a proto si dnešní výhry ceníme.

Pavel Hynek (HC Energie Karlovy Vary): Vydřeli jsme bod. Snažili jsme se hrát dobře do obrany. Ve chvílích největšího tlaku a při největších třineckých šancích nás podržel Mensator. Škoda jenom, že jsme nedokázali využít dlouhé přesilovky čtyři na tři v prodloužení. Nakonec byli šťastnější domácí.

Související články